Šimtas vaikų – šešios plaukimo grupės – bando treniruotis Kėdainių sporto centro dviejų plaukimo takelių baseinėlyje Vilainiuose. Pilni kėdainiečių „Dillbuso“ autobusai rieda į Radviliškio baseiną. Taip yra dėl to, kad vienintelis Kėdainiuose baseinas – neveikia.

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos baseinas, kuriame vyko plaukimo pamokos rajono moksleiviams, treniravosi sporto centro plaukikai, vakarais ir savaitgaliais jį lankė kėdainiečiai, o darbdaviai įmonių darbuotojams net išpirkdavo abonementus, durų po vasaros dar neatvėrė. Vyksta remontas.

Kodėl remonto darbų nebuvo galima atlikti per vasarą, „Aušros“ progimnazijos direktorės Linos Adomaitienės ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus versijos skiriasi.

Remonto darbus ketinam baigti iki Kalėdų. (R. Valionio nuotr.)

Nors apie avarinę situaciją „Aušros“ mokyklos baseine buvo žinoma beveik prieš metus, remonto darbai pradėti tik praėjusią savaitę.

„Aušros“ progimnazijos direktorės L. Adomaitienės teigimu, vasarą buvo atliekama ekspertizė, o pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus – vasarą vyko viešasis pirkimas. Kažkas vyko, bet ne remontas.

„Kėdainių mugės“ žiniomis, vandens pratekėjimas į rūsį baseine buvo pastebėtas dar praėjusią žiemą. Mokyklos direktorės teigimu, ekspertas leidęs užbaigti sezoną ir baseinas dirbęs iki mokslo metų pabaigos.

„Baseine iškrito didžiulis gabalas perdangos plokštės. Iškvietėme ekspertus, kurie atliko tyrimą. Pasirodo, kad yra avarinė būklė, ir baseino mums neleidžia eksploatuoti, – situaciją paaiškino L. Adomaitienė. – Daug metų po plytelėmis persirengimo rūbinėje besikaupusi drėgmė pasiekė perdengimo plokštę, įvyko metalo korozija ir atitrūko plokštės dalis nuo laikančios konstrukcijos“.

Pasak direktorės, remonto darbai bus baigti iki Kalėdų. Direktorės teigimu, avarija įvykusi pavasarį. Paklausta, kodėl niekas nebuvo daroma, paprieštaravo, kad buvo dirbama – iškviestas ekspertas, rengiamas projektas. „Mes tempą laikėme ir kartu su savivaldybe dirbome, kad kuo greičiau darbai vyktų“, – tikina „Aušros“ progimnazijos direktorė.

Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad baseino pagalbinių patalpų kapitalinio remonto darbų sutartis pasirašyta spalio 11 dieną su UAB „Projektas KARMA“. Remontas kainuosiąs 30 645,10 Eur. Plaukimo baseino pagalbinių patalpų kapitalinio remonto darbai buvo nupirkti mažos vertės pirkimu, skelbiamo apklausos būdu.

Šiuo metu Vilainiuose esantį baseiną plaukikai yra užėmę kasdien iki 20 val. Gyventojams belieka savaitgalio valandos. Plaukimo trenerių teigimu, mažame baseine neįmanoma vesti pilnaverčių treniruočių, todėl jame plaukia pasikeisdami – dalis komandos eina į salę, dalis – į baseiną. Keli perspektyvūs kėdainiečiai vyksta treniruotis į naująjį „Žalgirio“ baseiną Kaune.

6-ios vaikų plaukimo grupės, kuriose – apie 100 jaunųjų plaukikų, treniruojasi šiame baseinėlyje Vilainiuose. (KSC nuotr.)

„Baseinui reikia nuolatinės priežiūros, o ne laukti, kol visas subyrės“, – pastebi rajono sporto specialistai. Su pavydu kėdainiečiai žiūri į plaukimo bazes kaimyniniuose ir net už Kėdainius mažesniuose rajonuose – Radviliškyje, Rokiškyje, Pasvalyje, Tauragėje.

Prieš naujus metus duris atvers modernus naujas baseinas Jonavoje. Laimėjus konkursą finansavimui už 28 mln. eurų prasideda didžiausio Vakarų regione olimpinio baseino statybos Panevėžyje.

Titulinė nuotrauka: „Aušros“ progimnazijos baseinas durų po vasaros dar neatvėrė – vyksta remontas. (R. Valionio nuotr.)

Panašios naujienos