Pabudusi šeštadienį (red. p.) pamačiau, kad Kėdainių valdančiųjų ruporas, koncernui „Vikonda“ priklausantis laikraštis „Rinkos aikštė“ vėl išsiliejo ilgiausiu straipsniu per keturis puslapius, atakuodamas Kėdainių miesto seniūnaitę V. Samaitienę ir mane dėl to, kad drįsome kelti klausimus dėl vienos Kėdainių veikėjos projektų (beje, ši veikėja bandė dalyvauti praei­tuose rinkimuose valdančiojo judėjimo sąraše).

Karolina Štelmokaitė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė

Vilmos ir kitų seniūnaičių liudijimai apie patirtą spaudimą bei mano, kaip Tarybos narės, legitimus (teisėtas – red.) klausimas dėl pakankamai stambaus mokesčių mokėtojų finansuojamo projekto skaidrumo kažkodėl sukelia nepaaiškinamą isteriją ir įtūžį valdančiųjų rupore.


Šįkart net nepasivarginta paprašyti mano komentaro, tiesiog perspausdinti gabalai pirmojo straipsnio bei pridėtos naujos insinuacijos bei dar įžūlesni epitetai. Jau vien antraštė išvadina mus „intrigantėmis“. Straipsnyje kalbama apie „bobas“ ir „melo šou“, pridėta, kad mes dėl kažkokių asmeninių keršto motyvų neva persekiojame minėtą veikėją, kurios, beje, aš asmeniškai net nepažįstu.

Visas orvelizmas yra tame, kad visgi tikrasis ir jau sisteminis persekiojimas yra prieš mus, rinkimuose išrinktas visuomenės atstoves, kurios į didžiausio rajono laikraščio triuškinančius straipsnius tegali atsakyti savo „Facebook“ paskyrose. Tai yra ypač amoralu, žema ir gėdinga.


Šio laikraščio orveliškame pasaulyje viskas apsiverčia aukštyn kojom – teigiama, kad laikraščiui kažkas darė spaudimą, kažkas skambino, kad nebūtų šios publikacijos. Nerašoma, kas darė šį spaudimą, tačiau prieš tai trys paragrafai kalba apie mane, tad žmonėms sudaromas įspūdis, kad neva aš šį spaudimą ir dariau. Toks pigus gėbelsiškas triukas. Nežinau, kas kam skambino, bet aš tokiais dalykais niekada neužsimu ir neužsiimčiau, nes, kaip buvusi žurnalistė, jaučiu pagarbą šiai profesijai ir jos principams. Skirtingai nuo laikraščio „Rinkos aikštės“, kurios darbo metodai griežtai įvertinti Vyriausios rinkimų komisijos – už Darbo partiją šlovinantį straipsnį VRK priėmė sprendimą (liepos 16 d.) pripažinti straipsnį politine reklama, maža to – paslėpta politinė reklama. Nustatyta, kad VŠĮ „Rinkos aikštė“ pažeidė politinių kampanijų finansavimo įstatymą, todėl laikraščiui nuspręsta taikyti administracinę atsakomybę, kas virs konkrečia finansine bauda. Beje, sprendimo priede pažymima, kad įstatymus pažeidžianti publikacija buvo paskelbta viename puslapyje su COVID-19 pandemijos pradžioje itin svarbia gyventojams informacija, tokiu būdu galimai didinant publikacijos matomumą. Išties, šio laikraščio ciniškumui kartais ribų nėra.
Akivaizdu, kad sistemingos kampanijos prieš visus, kas drįsta priešintis valdančiųjų mašinai, tikslas yra įbauginti, nutildyti, diskredituoti ir sugriauti reputaciją. Tačiau, ačiū Dievui, esu laisvas žmogus, nuo jų visiškai nepriklausomas, tad galiu sau leisti elgtis pagal savo sąžinę ir pagal savo, kaip Tarybos narės, pareigos suvokimą. Savo ir bendraminčių reputaciją ginsime, prireikus, visomis teisinėmis priemonėmis, priimtomis demokratinėje visuomenėje.


Jei jau bunda Baltarusija, tai ir Kėdainiuose feodalizmas vienąkart pasibaigs, esu tuo tikra.
Karolina Štelmokaitė, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.