Galvos skausmas, tiek vos jaučiamas, tiek stiprus sugadina net ir gražiausią dieną. Suskaudus galvą dažniausiai griebiamės nuskausminamųjų vaistų, tačiau iš tiesų jų reikia ne visada.

Skausmą, maudimą ir kitus panašius pojūčius galima gydyti ir įvairiais natūraliais būdais, pradedant gyvenimo būdo pokyčiais ir prevencinėmis priemonėmis ir baigiant aromaterapija bei laiko prie ekranų ribojimu. Tad šiandien kviečiame susipažinti su keliais paprastais būdais atsikratyti galvos skausmo be vaistų. 

9 patarimai kaip numalšinti galvos skausmą be vaistų

  1. Gerkite pakankamai skysčių

Nors apie skysčių vartojimo svarbą kalbama vis dažniau, daugelis vis dar nežino, kad dehidratacija (net ir nedidelė) yra dažna galvos skausmo priežastis. Didelę dalį mūsų smegenų sudaro vanduo, todėl negeriant pakankamai vandens ir kitų skysčių smegenys gali susitraukinėti, kas sukelia galvos skausmą. 

Daug vandens gerti reikia visada, tačiau ypač jei esate fiziškai aktyvūs ar gyvenate ar keliaujate karštame klimate. Rekomenduojama išgerti bent 8 stiklines vandens per dieną, taip pat valgyti daug vandens turinčių vaisių ir daržovių, pavyzdžiui, agurkų, pomidorų, arbūzų ar apelsinų. Esant rimtesnei situacijai dehidrataciją sumažinti padės lašelinių terapija. Daugiau informacijos rasite čia Drops Clinic

  1. Atsipalaiduokite: nuraminkite protą ir kūną

Stresas yra dažnas galvos skausmo sukėlėjas. Įvairios atsipalaidavimo technikos gali sumažinti streso lygį ir palengvinti galvos skausmo simptomus. Lėtas, gilus kvėpavimas padės atpalaiduoti kūną ir sumažins galvos skausmo intensyvumą.

Progresyvus raumenų atpalaidavimas taip pat gali būti efektyvi priemonė. Įtempkite ir atleiskite skirtingas raumenų grupes, kad atsipalaiduotumėte jas nuo streso ir taip sumažintumėte ir galvos skausmą. Sąmoningumas ir meditacija, praktikuojami reguliariai, gali nuraminti protą ir sumažinti galvos skausmą sukeliantį stresą.

  1. Gerai išsimiegokite 

Taip, miego trūkumas ne tik erzina, bet ir gali sukelti galvos skausmą. Taigi, gerai ir kokybiškai išsimiegant galima išvengti. Stenkitės eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais. Pasirūpinkite, kad miegamajame būtų tylu, tamsu ir vėsu, o valandą prieš miegą venkite ekranų – telefonų, kompiuterio, televizoriaus. 

  1. Maistas kaip vaistas

Kai kurie maisto produktai kai kuriems asmenims gali sukelti galvos skausmą. Tačiau net ir neturint alergijų ar jautrumo, nesveikas maistas arba nereguliarus valgymas gali sukelti galvos skausmus. Rekomenduojama valgyti reguliariai ir subalansuotai, vengti galvos skausmą sukeliančių maisto produktų, tarp kurių dažniausiai būna šokoladas, kofeinas, alkoholis ir brandinti sūriai.Taip pat svarbu valgyti daug magnio turinčių maisto produktų, tokių kaip, pavyzdžiui, migdolai, špinatai ir avokadai.

  1. Judėjimas kaip terapija

Reguliarus fizinis aktyvumas gali sumažinti galvos skausmų dažnumą ir stiprumą, tad stenkitės reguliariai mankštintis.Vaikščiojimas, plaukimas ar važinėjimas dviračiu gali sumažinti įtampą ir pagerinti kraujotaką. Joga ir tempimas gali sumažinti kaklo ir pečių raumenų įtampą, kuri dažniausiai sukelia galvos skausmus.

  1. Gera laikysena ir ergonomika

Netinkama laikysena gali sukelti įtampos galvos skausmus, ypač tiems, kurie ilgai sėdi. Sėdėdami nugarą laikykite tiesią, pečius atlošuts, o kompiuterio ekranas turėtų būti akių lygyje.Taip pat reguliariai darykite pertraukas, kas valandą atsistokite, išsitieskite arba pasivaikščiokite, kad sumažintumėte įtampą. 

  1. Alternatyvios terapijos

Kvapnūs eteriniai aliejai gali palengvinti galvos skausmo simptomus. Atskiestas pipirmėčių aliejus turi vėsinantį poveikį ir mažina įtampos galvos skausmą. Levandų aliejaus kvapas gali padėti sumažinti stresą ir migreninius galvos skausmus.

Akupresūra ir masažas atpalaiduoja raumenų įtampą ir taip pat gali padėti sumažinti galvos skausmą. Galvos skausmą sumažinti gali padėti taškų, esančių tarp nykščio ir rodomojo piršto, spaudimas.Na, o švelniai masažuojant galvą, kaklą ir pečius galima sumažinti įtampą ir pagerinti kraujotaką.

  1. Apribokite laiką prie ekranų

Prie ekranų dauguma mūsų praleidžiame didelę dienos dalį, dėl ko gali įsitempti akys ir pradėti skaudėti galvą. Nepamirškite daryti pertraukų, kas 20 minučių apie 20 sekundžių žiūrėkite į ką nors, kas yra už kelių metrų į tolį. Ekranų poveikį sumažinti padės ir tinkami nustatymai: naudokite mėlynosios šviesos filtrus ir užtikrinkite, kad ekranas būtų ne per didelio ryškumo.

  1. Šalčio ir šilumos terapija

Turbūt daugelis esame išbandę šaltus arba šiltus kompresus. Jie puikiai tiks ir galvos skausmui palengvinti. Šaltas kompresas ant kaktos gali sumažinti uždegimą ir numalšinti skausmą, o šiltas kompresas ant kaklo atpalaiduos įtemptus raumenis.

Šis ir kiti išvardyti būdai padės galvos skausmą mažinti natūraliai, tačiau jei niekas nepadeda, kreipkitės į gydytoją. 

Užs. Nr. 284.

Panašios naujienos