Praėjusį šeštadienį eketės Babėnų karjero tvenkinyje kirsti nereikėjo. Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai pasirūpino ruonių saugumu, plūdurais pažymėdami maudynių vietą. Buvo paruošta ir gelbėjimo valtis. Vanduo nešaltas, o jei kuris nuplauktų per toli…

Tradiciškai, prieš visos Lietuvos ruonių maudynes Baltijos jūroje Palangoje (kitą šeštadienį, vasario 8 d.), kėdainiečiai „apšyla“ niurkteldami eketėn Kėdainiuose. Nors eketės šį kartą nebuvo, išsimaudyti vasarį atvirame vandens telkinyje draugėn susirinko per 60 žiemos maudynių mėgėjų.

Kėdainiuose ruoniams neriant vandenin, oro temperatūra buvo 6 laipsniai šilumos. Išnėrę iš vandens drąsuoliai teigė, kad ir vandens temperatūra, matyt, esanti panaši kaip lauke. „Net neįdomu“, – juokėsi kai kurie.

Po maudynių visi grįžo į Kėdainių visuomenės sveikatos biurą, iš kur ir nubėgo per Babėnus iki maudyklės. Ten buvo aptarta ir organizuota išvyka į renginį „Palangos ruoniai 2020“. Transportą, kaip ir kasmet, parūpins ir apmokės Kėdainių r. savivaldybės sporto skyrius.

„Svarbiausia šioje šventėje – pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesnį, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos. Šis renginys taip pat skirtas šiltam bendraminčių susitikimui, bendravimui, pasikeitimui patirtimis, entuziazmo sveikai gyventi palaikymui, uždegimui“, – sako žiemos maudynių Baltijoje organizatoriai Lietuvos sveikuolių sąjunga.

„Palangos ruoniai 2020“ PROGRAMA:
11 val. Pradedama maudynių registracija (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija).
12 val. ,,Kas mūsų neužmuša, tas sustiprina. Kaip susidraugauti su šalčiu“, lektorius – sertifikuotas Wim Hof Method instruktorius Arūnas Degutis.
13:30 val. Maudynių dalyvių susitikimas, aptarimas ir pasirengimas startui. (Jūratės g. 13, Palangos gimnazija).
14:30 Bėgimo link jūros tilto startas.
15 val. Masinės maudynės prie tilto.
Starto mokestis – 5 Eur; LSS nariams – 3 Eur; vaikams iki 12 m. – nemokamai.

Maudynes Kėdainiuose organizavo Kėdainių r. savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyrius, Visuomenės sveikatos biuras ir Kėdainių sveikuolių klubas. Talkino Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai, išsimaudyti baseine pakvietė LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija.

Panašios naujienos