Atsižvelgus į trečiadienį priimtus Vyriausybės sprendimus, Kėdainių rajone kultūros ir sporto renginiai nebus draudžiami, tačiau turės vykti laikantis nustatytų sąlygų ir ribojimų, arba organizatorių sprendimu galės būti stabdomi.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo šio penktadienio visoje šalyje įsigalioja pakeitimai, kuriuos Vyriausybė priėmė šio trečiadienio posėdyje. Nuo spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. masiniai renginiai viešose vietose draudžiami, tačiau išimtys galios aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir kultūros renginiams, taip pat laidotuvėms.

Išimtys – sportui ir kultūrai

Kai kultūros ir sporto renginiai vyks uždarose erdvėse, juose galės būti ne daugiau kaip 300 žiūrovų, atvirose erdvėse šis skaičius didinamas iki 400. Organizatoriai taip pat privalės užtikrinti šias sąlygas: žiūrovai renginį stebi tik iš sėdimųjų vietų, tarp žiūrovų išlaikomas 2 m atstumas (išskyrus šeimos narius). Žiūrovai viso renginio metu privalės dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Jų leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatai. Pastariesiems asmenims rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Taip pat tokiuose renginiuose turės būti užtikrinamas bilietų platinimas elektroniniu būdu arba žiūrovų ir dalyvių registravimas, vykdoma patekimo į renginio vietą kontrolė.

Taip pat draudimai ar ribojimai nebus taikomi laidotuvėms.

Draudimo nebebus

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius trečiadienį, spalio 28 d., pasirašė įsakymą „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo Kėdainių rajono savivaldybėje prevencijos priemonių“.

Vietoje anksčiau numatyto draudimo rengti kultūros ir kitus renginius, galutiniame įsakymo variante atsižvelgta į Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos sprendimus. Nustatyta, kad visi renginiai rajone turi būti organizuojami ir vykdomi „užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, arba renginių organizatorių sprendimu stabdomi.“ Ši nuostata taikoma renginiams tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

Administracijos direktoriaus pasirašytame įsakyme nustatomos ir kitos COVID-19 plitimo prevencijos priemonės.

Visas įsakymo tekstas: Dėl Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo Kėdainių rajono savivaldybėje prevencijos priemonių

(A. Barzdžiaus nuotrauka)

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.