Draudimai rengti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, lankyti sergančius ar socialinėse globos įstaigose esančius artimuosius, sustiprinta saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolė – šios ir kitos COVID-19 prevencijos priemonės numatomos Kėdainių mieste ir rajone.

Šiandien, antradienį, nuotoliniu būdu įvyko Kėdainių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo svarstomi klausimai, susiję su kasdien grėsmingesne situacija dėl COVID-19 plitimo.

Numato, kad situacija blogės

„Šiandien Kėdainių rajono savivaldybė dar yra geltonoje zonoje, tačiau matydami paskutinius duomenis neabejojame, kad situacija pablogės ir, tikėtina, artimiausiu metu pateksime į vadinamąją raudoną zoną“, – komentuodamas posėdžio sušaukimo priežastį, teigė Ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Šį vakarą arba trečiadienį administracijos direktorius žada pasirašyti įsakymą, kuriame numatomos COVID-19 plitimo Kėdainių rajono savivaldybėje prevencijos priemonės. Jame numatytos atitinkamos priemonės švietimo, socialinių paslaugų įstaigoms, gyventojams, verslo subjektams.

Kokių priemonių imsis

Tarp svarbesnių priemonių administracijos direktorius išskyrė keletą, pirmiausia, nurodymą švietimo įstaigoms užtikrinti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą vykdant Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, kitas būtinas priemones. Švietimo pagalbą bus galima teikti nuotoliniu būdu.

Švietimo įstaigų vadovams duotas nurodymas, kad iki spalio 30 d. švietimo įstaigos būtų pasirengusios, esant poreikiui, ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą organizuoti nuotoliniu būdu.

Pasirašius įsakymą, įsigalios ir numatomas draudimas rengti kultūrinius ir kitus renginius tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovams įsigalios nurodymas užtikrinti prevencinius darbuotojų tyrimus dėl COVID-19, taip pat užtikrinti, kad įstaigose būtų draudžiamas pacientų lankymas, išskyrus tam tikrus atvejus. Socialinių įstaigų vadovai įpareigojami nutraukti gyventojų lankymą, o gyventojams ir jų artimiesiems sudaryti sąlygas bendrauti nuotoliniu būdu.

Transporto įstaigų vadovams („Kėdbuso“ ir privatiems) įsigalios reikalavimai atskirti vairuotojus nuo keleivių, užtikrinti, kad keleiviai būtų sodinami 1 metro atstumu, naudoti dezinfekcijos ir kitas apsaugos priemones.

Karščiavimo klinikai reikia daugiau vietos

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje taip pat nuspręsta išplėsti Kėdainių Karščiavimo klinikos patalpas, kadangi, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Audronės Rimkevičienės teigimu, padidėjus klinikoje apsilankančių žmonių skaičiui, esamos patalpos yra per mažos ir netenkina šios dienos poreikių. Karščiavimo klinikai surastos erdvesnės patalpos Kėdainių ligoninės pastate, į kurias artimiausią savaitgalį žadama perkelti Karščiavimo kliniką.

Karščiavimo klinikoje Kėdainiuose tyrimai dėl COVID-19 neatliekami, paimami mėginiai, kurie ištirti vežami į Kauną. Kėdainių ligoninėje COVID-19 sergantys pacientai negydomi, jie vežami į Kauną. Kas būtų, jei Kaune sergantieji paprasčiausiai nebetilptų? Pasak administracijos direktoriaus, Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas informavo, jog ligoninė būtų pasirengusi priimti ligonius, tačiau visais šiais klausimais nurodymus teikia Kauno klinikos.

Padės visuomenės sveikatos biuras

Žurnalistai taip pat informuoti, kad pagalbos sulauks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Vakar vėlų vakarą savivaldybės administracija gavo NVSC prašymą prisijungti į COVID-19 liga sergančiųjų apklausą ir į ją įtraukti savivaldybių visuomenės sveikatos biurus. Mūsų rajone šį klausimą koordinuos Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė – biuras teiks nuotolinę pagalbą registruojant sergančiuosius, pildant dokumentus.  

Ragina tirtis

Policijos komisariatas, Maisto ir veterinarijos tarnyba, savivaldybės administracija žada sustiprinti karantino sąlygų laikymosi kontrolę – kalbama tiek apie saviizoliacijos sąlygų turinčius laikytis asmenis, tiek apie kontrolę prekybos centruose, kitose prekybos vietose, viešosiose erdvėse.

Biudžetinių ir privačių įstaigų vadovams rekomenduojama tikrinti darbuotojų sveikatą ir pasinaudoti galimybe išsitirti dėl COVID-19 nemokamai, Kauno mobiliajame patikros punkte atidarytoje linijoje kėdainiečiams. Primename, kad skambinti reikia telefonu 1808 ir pasakyti slaptažodį „profilaktinis kėdainietis“.

„Šiandien, antradienį  vyksta ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, jeigu rytoj valstybės lygiu bus priimta naujų nutarimų, mes įsakymą taip pat papildysime“ – apie tai, kad situacija gali sparčiai keistis, kalbėjo A. Kacevičius.

/A. Barzdžiaus nuotr./

Panašios naujienos