Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, nesugebėjęs per dvi savaites įvykdyti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimo, priimto lapkričio 6 d., šaukia neeilinį tarybos posėdį.

Penktadienį, lapkričio 20 d., bus sprendžiama, ar sutikti su dviejų atstovų kvota (t. y. 2 balsais iš 24) besikuriančioje Kauno regiono tarybos kolegijoje. Taryba spręs ir ką deleguoti į šią būsiančią svarbią instituciją, skirstysiančią Europos Sąjungos (ES) lėšas savivaldybių projektams.

Su taryba nesusikalbantis meras pasikvietė „arbitrus“. Mero žodžius atkartojant, „prisijungs moteriškė iš VRM’o ir viską paaiškins“. Pasikviestas ir Kaišiadorių rajono meras.

Nuotoliniu būdu įvyksiantis posėdis tiesiogiai bus transliuojamas „Youtube“ kanalu. Nuoroda į transliaciją – savivaldybės tinklalapyje. Pradžia – 9 val.

Meras tik skėsčioja rankomis

„Kėdainių mugė“ jau buvo rašiusi („Kaunui – gėlynai, Kėdainiams – šiukšlynai?“) apie Kėdainių rajono tarybos priimtą sprendimą siekti, kad Kėdainiams regiono taryboje atstovautų ne du, kaip yra sutarta aštuonių Kauno regiono savivaldybių merų, bet – trys atstovai.

Kėdainių tarybos nariai norą turėti didesnį svorį regiono taryboje grindžia tuo, kad Kėdainių rajono savivaldybė yra trečia pagal dydį Kauno regione (po Kauno miesto ir rajono savivaldybių) ir yra neteisinga turėti tiek pat atstovų, kaip ir kitos – mažesnės savivaldybės.

Kėdainių meras V. Tamulis turėjo įgyvendinti rajono tarybos sprendimą ir pasiekti, kad būtų padidintas regiono tarybos kolegijos narių skaičius nuo 24 iki 28, o Kėdainiams atitektų trys vietos.

Mero pastangų rezultatas – ultimatumas

Vietoj laukiamo rezultato, Kėdainių rajono tarybos nariai sulaukė laiško. Merui ir rajono tarybai adresuotame, septynių savivaldybių merų vardu pasirašytame, rašte – spaudimas Kėdainių tarybai priimti sprendimą tokį, kokį susitarė Kauno regiono savivaldybių merai. Ką tuo metu darė Kėdainių meras?

Redakcijai iš mero kabineto atskriejo atsakymas:

„Nuo lapkričio 9 d. buvo imtasi šių veiksmų:

 1. Kalbėtasi su Kauno regiono merais dėl Kauno regiono plėtros tarybos steigimo, Kėdainių rajono savivaldybės Tarybai priėmus sprendimą Nr. TS-234 “Dėl Kauno regiono plėtros tarybos steigimo”;
 2. Apie susidariusią situaciją kalbėta su LR VRM Regioninės politikos grupės patarėja;
 3. Š.m. lapkričio 20 d. šaukiamas rajono Tarybos posėdis, kurio darbotvarkės pirmasis klausimas – “Dėl Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 6 d. sprendimo Nr. TS-234 “Dėl Kauno regiono plėtros tarybos steigimo” pakeitimo”.

Po pokalbio su Kauno regiono merais buvau patikintas, kad 7 Kauno regiono savivaldybės nori, kad ir Kėdainių rajono savivaldybė dalyvautų Kauno regiono plėtros tarybos veikloje. Gautame po pokalbio 7 savivaldybių rašte teigiama, kad visos Kauno regiono savivaldybės siekia bendradarbiauti ir kartu su Kėdainių rajono savivaldybe priimti pačius palankiausius sprendimus sėkmingos Kauno regiono plėtros labui bei palankiai žiūri į Kėdainių rajono savivaldybės dalyvavimą Kauno regiono plėtros tarybos veikloje.“

Kritikos strėlės – ir iš savų

Mero nesugebėjimo pasiekti geriausią rezultatą rajonui jau neapsikenčia ir kai kurie iki tol vieningai laikęsi valdantieji bei valdančiųjų koalicijos partneriai.

Komitetų posėdžiuose šią savaitę apgailestavo dėl aklavietėn įstumtos situacijos V. Tamulio judėjimo bendražygė Aušrelė Kaminskienė. Pasisakė ir iki tol aktyviai posėdžiuose nesireikšdavusios Edita Bodendorfė ir Aušra Nesterovienė, pripažinusios, kad į nepavydėtiną padėtį pastatyti visi tarybos nariai.

Koalicijos partnerio atstovas Vygantas Vanagas rėžė tiesiai: „Kodėl mes (t. y. Kėdainių r. savivaldybė – red. past.) užsiėmėme „minkštąją poziciją“, sutikdami su viskuo?“

R. Diliūno nuomone Kėdainiai turi turėti daugiau atstovų kolegijoje, nei mažesnės savivaldybės.

„Keista ir man ta proporcija, kai Kėdainių savivaldybė turi tiek pat balsų, kiek mažosios, – su V. Tamulio argumentais, kad kitaip būti negali nesutiko Rimantas Diliūnas. – Niekada taip nebūdavo, kad įstatymai būtų kuriami vis blogesni. Čia kažkas yra ne taip.“ R. Diliūnas sakė, kad turėdamas didelę patirtį regionų taryboje negali suvokti, kaip galėjo būti taip neteisingai susitarta Kėdainių atžvilgiu.

Opozicija – kategoriška

V. Baltraitienė:Valdančioji dauguma turi prisiimti atsakomybę už tokius savo sprendimus.

„Meras turėjo informuoti rajono tarybą apie ketinamus priimti regiono taryboje sprendimus, – pasipiktinimo dėl tarybai nepraneštos informacijos neslėpė Virginija Baltraitienė. – Pasižiūrėję į kitus regionus, kaip pasiskirstė balsus, pamatysime kitokį vaizdą. Aš manau, kad tai yra nesugebėjimas atstovauti savo rajono interesams. Manau, kad galima nuspėti, jog ir ateityje, kai spręsis finansiniai, investiciniai klausimai, aplinkosauginės problemos, bus lygiai taip pat – tik su viskuo sutinkama. Valdančioji dauguma turi prisiimti atsakomybę už savo tokius sprendimus.“

Puikiai situaciją suprantantis buvęs rajono meras Saulius Grinkevičius mano, jog V. Tamulis galėjo pasielgti kitaip.

„Kadangi tai visiškai nauja situacija, nauja struktūra, naujos kvotos, jeigu normaliai meras atstovautų rajonui, po pirmo merų susitikimo, reikėjo susikviesti rajono ar frakcijų seniūnus, ar komitetų pirmininkus ir pripažint, kad nepavyko atstovėti dėl trijų vietų, dauguma nutarė kitaip, ir tartis – ką mes darome?“ – situaciją įvertino tarybos narys.

S. Grinkevičius: „Man tikrai kyla baimė, kad ateityje kolegijoje nieko meras neapgins.“

S. Grinkevičius kalbėjęsis su kitų rajonų merais ir išgirdęs, kad dar rugsėjį buvo galima tą klausimą išspręsti kitaip.

„Nebuvo padarytas darbas, kurį meras turėjo padaryti, – apgailestauja opozicinės frakcijos lyderis. – Man tikrai kyla baimė, kad ateityje kolegijoje nieko meras neapgins, nes ten reikia kalbėtis, išankstinius „namų darbus“ atlikti, su kolegomis rajonų merais tartis, siūlyti variantus. Jeigu pirmas blynas jau prisvilintas, tai kas garantuos, kad ateityje to nebus?“

„Liūdna, kad per tas dvi savaites meras nieko nepadarė, kad tarybos sprendimas būtų įgyvendintas,“ – konstatavo S. Grinkevičius.

Nors sprendimai dėl Kauno regiono tarybos kolegijos steigimo buvo priimami dar rugsėjį. Kėdainių rajono tarybą rajono meras V. Tamulis prieš faktą pastatė lapkričio pirmomis dienomis.

Panašios naujienos

7 Responses

 1. Bet

  kaip galima šitaip. Reikia,, versti iš koto,, poną merą.
  Taip, taigi ir kaimo bobutė (su visa pagarba jai) supranta kokią poziciją turi užimti į tokią vietą nuvykęs meras.
  Jei sėdėsi ir viskam pritarsi, tai tą ir turim. Kolegija ploja katučių, kad Kėdainiams užtenka dviejų balsų.. Pinigų liks daugiau Kaunui.. O mums, kaip rašėt tik šiukšlynai.. Baisu.

  Atsakyti
 2. Marius

  Lauk Tamulį ir Naujokienę, jie nemoka atstoveti už rajoną, matomai jie nesusigaudo, viena per sena, o kitas zootechnikas.Reikia atstatydinti Tamulį už tokį darbą

  Atsakyti
 3. Vaidusis

  Kai tokia puiki vedlė N N , ką Ta- mul-kinas gali padaryti, juk teikia žentui vietą ruošti, kaminskienė nekvaila boba, manau paliks šią šlyksčią šutvę, juk jin tikinti moteriškė, daeis su kuo susidėjo.

  Atsakyti
 4. Jonas

  Żiūrejau šiandien posėdį, Tamulio tikras cirkas, bet ką ten taryboje veikia daktaras Hofmanas, manau jis protingas, tačiau balsuoja visai nesuvokdamas ką daro, negi taip jį paveikusi apsvaiginusi Nijolė ir jis šventai įtikėjas, netgi galima prilyginti Kaupienei, kuri nesiorentuoja kur papuolusi.Nesuprasi ką jin kalba, matomai su šventaisiais.Hofmanas tai nekalba tik lojaliai balsuoja.Geras daktaras, negadink savo vardo,

  Atsakyti
 5. Zzzz

  NegiNaujokiene nesupranta, kad kenkia su savo šutve Kedainiams, susirinko ardavičių, kaupienių komanda su tamulkinu priešakyje ir balsuoja nesuprasdami apie ką, o žentelis laivaistus pardavineja

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.