Praėjusią savaitę Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija nusprendė pradėti du tyrimus dėl tarybos narės, valdančiųjų frakcijos vadovės Nijolės Naujokienės, galimų pažeidimų paskutiniajame savivaldybės tarybos posėdyje.

Dėl vieno tyrimo nuspręsta kreiptis į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kitą – Kėdainių tarybos Etikos komisija atliks pati.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas Virmantas Pikelis, į VTEK kreiptąsi dėl N. Naujokienės galimai supainiotų viešųjų ir privačiųjų interesų, savivaldybės taryboje jai bandžius daryti spaudimą dėl artimo asmens – savo dukters vyro, vicemero Pauliaus Aukštikalnio kandidatūros. Pasak komisijos pirmininko, taip komisija nusprendė siekdama objektyvumo, išvengiant galimo komisijos narių išankstinio politinio nusistatymo.

N. Naujokienė ne pirmą kartą papuola Etikos komisijos akiratin.

Savivaldybės tarybos Etikos komisija pati tirs epizodą dėl N. Naujokienės veiksmų, kuriais ji, tikėtina, bandė paveikti kitos tarybos narės I. Fiodorovos valią balsuojant šiuo klausimu. Nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje (tarybos posėdžio tiesioginėje transliacijoje) buvo girdėti, kaip svarstant klausimą dėl Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos pirmininko kandidatūros tarybos narė N. Naujokienė, nuotolinio ryšio priemonėmis susisiekusi su kita tarybos nare I. Fiodorova, pastarajai įsakmiai nurodo, kad toji balsuotų už P. Aukštikalnį.

„Neatmestina, kad N. Naujokienė bandė paveikti I. Fiodorovos valią ir tokiu būdu apriboti laisvą tarybos nario mandatą siekdama ir asmeninių tikslų“, – įsitikinę į Etikos komisiją besikreipę Kėdainių r. savivaldybės tarybos nariai.

 Primename, kad veiksmas vyko liepos 16 d. tarybos posėdyje. Į Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos sudėtį buvo siūlomos dvi alternatyvios komisijos pirmininko kandidatūros – Pauliaus Aukštikalnio ir Karolinos Štelmokaitės, už kurias buvo balsuojama.

 N. Naujokienės paliepimą girdėjo visi. Ji telefonu, neišsijungusi kompiuterio mikrofono, paskambino „darbietei“ I. Fiodorovai, kuri nebalsavo prieš K. Štelmokaitės kandidatūrą, tik – susilaikė. I. Fiodorova iškart pasitikslina, ką reiškia jos „susilaikymas“ ir, mero atsakymo nuraminta, savo balsavimo nepakeičia.

Etikos komisija laukia N. Naujokienės ir Indrės Fiodorovos paaiškinimų iki rugpjūčio 30 d. Į kitą komisijos posėdį, kuris turėtų įvykti rugsėjo pradžioje, bus pakviestos abi figūrantės  – N. Naujokienė ir I. Fiodorova.

Pirmajame Etikos komisijos posėdyje dėl  N. Naujokienės iš devynių komisijos narių dalyvavo septyni. Iš anksto pranešusios ir nurodžiusios priežastis nedalyvavo I. Fiodorova ir Jolanta Katinienė.

Etikos komisijos pirmininkas V. Pikelis: dėl vieno tyrimo nusprendėme kreiptis į VTEK.

„Faktas, kad precedentas yra, – patvirtino V. Pikelis. – Dabar turime išnagrinėti, ar nebuvo pažeistos įstatymų ir etikos kodekso nuostatos.“

ETIKOS KOMISIJA
1. Virmantas Pikelis – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, komisijos pirmininkas.
2. Alvydas Ardavičius – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys.
3. Indrė Fiodorova – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė.
4. Algimantas Kižauskas – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė.
5. Jonas Talmantas – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys.
6. Virginija Baltraitienė – Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė.
7. Jolanta Katinienė – Paaluonio seniūnaitijos seniūnaitė.
8. Vilma Samaitienė – Radvilų seniūnaitijos seniūnaitė, pirmininko pavaduotoja.
9. Marius Kižauskas – Matviliškio seniūnaitijos seniūnaitis.