Po valdančiųjų frakcijos vadovės Nijolės Naujokienės akibrokšto paskutiniame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje dviejų opozicinių frakcijų atstovai ir vienas nepriklausomas tarybos narys dėl jos elgesio kreipėsi į tarybos Etikos komisiją. Šią savaitę komisija planuoja posėdį.

Dėl bandymo paveikti

Skunde Etikos komisijai rašoma, kad liepos 16 d. įvykusiame tarybos posėdyje į Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos sudėtį buvo siūlomos dvi alternatyvios komisijos pirmininko kandidatūros – Pauliaus Aukštikalnio ir Karolinos Štelmokaitės, už kurias buvo balsuojama.

Nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje (tarybos posėdžio vaizdo įraše) buvo girdėti, kaip svarstant klausimą dėl Kėdainių rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos pirmininko kandidatūros tarybos narė N. Naujokienė, nuotolinio ryšio priemonėmis susiekusi su kita tarybos nare Indre Fiodorova, pastarajai įsakmiai nurodo, kad toji pabalsuotų už P. Aukštikalnį.

Tarybos narių nuomone, tokiais veiksmais N. Naujokienė, tikėtina, bandė paveikti kitos tarybos narės I. Fiodorovos valią balsuojant šiuo klausimu bei pažeidė skunde išvardintas teisės aktų nuostatas.

Ribojimai trukdo tarybos nario veiklai

Skunde Etikos komisijai apeliuojama į galimai N. Naujokienės pažeistas Vietos savivaldos įstatymo nuostatas.

„<…> Savivaldybės tarybos narys savo nuomonę, kaip balsuoti ir kokį sprendimą priimti, įgyvendindamas laisvo mandato principą, galutinai susiformuoja savivaldybės tarybos posėdyje tiek užduodamas klausimus, tiek pasisakydamas bei išklausydamas kitų savivaldybės tarybos narių pasisakymus svarstomais klausimais. Todėl bet kokie ribojimai akivaizdžiai trukdo savivaldybės tarybos nariui atstovauti jį išrinkusiems  rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei. <…>“

„Šiuo atveju Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė N. Naujokienė, kaip girdėti nuotolinio tarybos posėdžio įraše, akivaizdžiai bandė paveikti ir galimai paveikė kitos tarybos narės – I. Fiodorovos – valią svarstomu klausimu ir tokiu būdu siekė apriboti I.  Fiodorovos laisvą tarybos nario mandatą“, – mano tarybos nariai.

Sieja artimi ryšiai

Šiame kontekste atskirai būtina pažymėti, jog Nijolė Naujokienė ir Paulius Aukštikalnis, dėl kurio kandidatūros buvo balsuojama, laikytini artimais asmenimis, kadangi pastarasis yra vedęs Giedrę Aukštikalnienę, kuri yra N. Naujokienės dukra.

„Neatmestina, kad N. Naujokienė bandė paveikti I. Fiodorovos valią ir tokiu būdu apriboti laisvą tarybos nario mandatą siekdama ir asmeninių tikslų“, -– įsitikinę į Etikos komisiją besikreipę Kėdainių r. savivaldybės tarybos nariai.

Neišjungtas mikrofonas

Kaip jau esame rašę, paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje N. Naujokienės paliepimą girdėjo visi.

N. Naujokienė telefonu, neišsijungusi kompiuterio mikrofono, paskambino „darbietei“ I. Fiodorovai, kuri nepabalsavo prieš K. Štelmokaitės kandidatūrą, tik – susilaikė. I. Fiodorova iškart pasitikslina, ką reiškia jos „susilaikymas“ ir, mero atsakymo nuraminta, savo balsavimo nepakeičia.

Tai išgirdusiems tarybos nariams sureagavus kaip į galimai daromą politinį spaudimą, N. Naujokienė atsakė: „Jūs visiškai nežinote, kokiu klausimu ir dėl ko kalbėjome. Jinai (t. y. I. Fiodorova – red. past.) pabalsavusi jau buvo ir balsavimo nekeitė“, – supratusi, ką padarė, bandė aiškinti N. Naujokienė.

Tačiau politikės pokalbio telefonu tiesioginiame eteryje įrašas yra išlikęs. Šią savaitę Etikos komisija planuoja pradėti  tyrimą dėl N. Naujokienės galimai daryto politinio spaudimo.

Titulinė nuotrauka iš „K. m.” archyvo. Autorius: Aušra Malinauskienė.


Panašios naujienos