Atšaukus karantiną, šalyje išlieka valstybės lygio ekstremalioji situacija. Šiuo laikotarpiu, vadovaujantis šeimos gydytojo darbą reglamentuojančiais ir nuolat besikeičiančiais teisės aktais, prioritetu išlieka nuotolinės paslaugos. Šios paslaugos reikalauja daugiau šeimos gydytojo laiko, apsunkina darbą ir atima galimybę gydytojui objektyviau įvertinti paciento sveikatos sutrikimus.

Per ilgą karantino laikotarpį buvo atidėtos planinės gydytojų specialistų konsultacijos, tyrimai, planinės operacijos. Todėl daugybė pacientų kreipiasi į gydytojus dėl siuntimų pas specialistus. Vienam pacientui neretai reikalingas ne vienas siuntimas, taigi darbas su vieno paciento dokumentais užima tikrai ne 15 ar 20 minučių. Karantino laikotarpiu daugeliui pacientų baigėsi nuolat vartojami vaistai. Kai pradedama rūpintis naujais receptais paskutinę savaitę, kyla problemos, nes surasti laiką skubiam vaistų išrašymui dideliame pacientų sraute tikrai yra sudėtinga. Todėl maloniai prašome pacientų pradėti rūpintis vaistais bent prieš dvi savaites.

Sulaukiame priekaištų ir įvairių kaltinimų dėl registracijos telefonu. Kiekvienai registratūros darbuotojai  kasdien tenka atsakyti į šimtus pacientų skambučių. Užsitęsus pokalbiui, kiti pacientai negali prisiskambinti. Dėl to kyla nepasitenkinimas. Registratorės dirba tikrai intensyviai ir stengiasi padėti pacientams savo kompetencijos ribose.

Medikų darbą apsunkina ir visoje šalyje nuolat stringanti E.sveikatos sistema.

Kiekvienas pacientas tikisi kuo greičiau išspręsti savo sveikatos problemas. Tokį tikslą – padėti pacientui – turi ir visi mūsų įstaigos medikai. Tačiau suteikti pagalbą visiems pacientams iš karto tikrai neįmanoma. Kasdien šeimos gydytojai konsultuoja tiek pat pacientų, kiek ir ikikarantininiu laikotarpiu. Grįžti į įprastą darbo ritmą prireiks laiko ir kantrybės ir pacientams, ir mums, medikams.

Primename, kad registracija pas šeimos gydytoją VšĮ Kėdainių PSPC suaugusiųjų registratūroje vyksta šiais telefonais: (8 347) 614 34; (8 347) 613 34; (8 347) 613 14; (8 612) 040 39 arba ambulatorijų registratūrų telefonais, kurie nurodyti interneto svetainėje www.kedainiupspc.lt.

Išliekant ekstremaliai situacijai šalyje, būtina laikytis asmeninių apsaugos priemonių.

Maloniai prašome į polikliniką atvykti ne daugiau nei 10 min. prieš numatyto tyrimo ar gydytojo konsultacijos registracijos laiką, dėvėti apsauginę veido kaukę, mūvėti vienkartines pirštines.

Laukdami prie įėjimo į polikliniką ir poliklinikos viduje laikykimės saugaus 2 metrų atstumo.

Saugokime save ir kitus!

VšĮ Kėdainių PSPC informacija