Į kraštiečių namų duris šį pavasarį beldžiasi visuomenės sveikatos biuro specialistai. Jų vizitų tikslas – atlikti suaugusiųjų gyvensenos tyrimą, t. y., paprašyti jūsų atsakyti į klausimus, susijusius su gyvensenos įpročiais ir kitais sveikatai įtakos turinčiais dalykais.

Tyrimo metodinis vadovas yra Higienos institutas, o mūsų rajone jį vykdo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Atvykę atlikti apklausos, specialistai parodo darbo pažymėjimus.

„Šis suaugusiųjų gyvensenos tyrimas vykdomas visoje Lietuvoje kovo – gegužės mėnesiais. Jo metu gyventojų prašoma atsakyti į klausimus keturiomis temomis: apie gyvenseną, visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas, sveikatos raštingumą ir sociodemografinius duomenis“, – sakė visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Daiva Mickevičienė.

Pasak specialistės, respondentai atrinkti atsitiktinės atrankos būdu, t. y. asmenys nuo 18 metų amžiaus ir vyresni. Kėdainių mieste ir rajone bus apklausta 418 žmonių.

Anketą sudaro 33 klausimai, apimantys mitybos įpročius, tabako ir alkoholio vartojimą, fizinį aktyvumą, bendravimą su šeimos nariais, savijautos ir sveikatos būklės vertinimą. „Ši apklausa yra anoniminė, todėl žmonės neturėtų bijoti atsakyti į klausimus tiksliai ir teisingai“, – padrąsino kraštiečius D. Mickevičienė.

Tyrimo duomenys bus apibendrinti, o rezultatai atskleis savivaldybės gyventojų gyvensenos situaciją, pateiks įrodymus sveikatą stiprinančios veiklos planavimui.

Panašios naujienos