Praėjusiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje balsų dauguma įpareigojo rajono merą Valentiną Tamulį derėtis dėl Kauno regiono plėtros tarybos administracijos įkurdinimo Kėdainiuose.

Meras teigia, kad sprendimo dėl buveinės dar reikia palaukti. Tačiau kitų Kauno regiono savivaldybių merai sako, jog sprendimas jau priimtas. Kai kurie – kad pritrūkę argumentų.

Kėdainių meras

V. Tamulis. (Algimanto Barzdžiaus nuotrauka.)

Po Kauno regiono plėtros tarybos steigiamojo susirinkimo V. Tamulis „Kėdainių mugei“ teigė supažindinęs kolegas merus su Kėdainių savivaldybės tarybos sprendimu dėl regiono tarybos būstinės Kėdainiuose. „Nuvežiau, įteikiau jį su berods šešiais pasiūlymus dėl patalpų, – sakė Kėdainių rajono meras. – Kol kas būstinė lieka tose pačiose patalpose, kuriose yra Kauno regiono plėtros agentūra.“ Mero teigimu, regiono tarybos būstinės patalpų klausimas, atsižvelgiant į Kėdainių pasiūlymą, bus svarstomas, kai taryba jau turės administracijos direktorių, direktorius – savo komandą.

„Kėdainių mugė“ pasidomėjo, ką apie Kėdainių pasiūlymą mano kai kurie Kauno regiono savivaldybių merai.

Jonava

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius teigia, kad sprendimas dėl buveinės jau priimtas. Ir ne Kėdainių naudai.

M. Sinkevičius. (Jonavos r. savivaldybės nuotrauka.)

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius:

„Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis teikė pasiūlymą Kauno regiono plėtros tarybos buveinę įkurti Kėdainių mieste, tačiau šio siūlymo Tarybos nariai nepalaikė.

Priimtas sprendimas buveinę palikti dabartinėse patalpose Kauno mieste, L. Sapiegos g. 10.

Ateityje, kai bus patvirtinta Kauno regiono plėtros tarybos administracija, esant poreikiui, galima būtų svarstyti klausimą dėl buveinės perkėlimo į Kėdainius ar kitą miestą.“

Kauno rajonas

Kauno rajono mero Valerijaus Makūno komentaras: „Kauno regiono plėtros tarybos būstinės vieta yra visų regiono merų susitarimo reikalas. Kėdainiai yra puikus miestas, todėl tikiu, kad jame atsirastų patalpų tokiai veiklai.

V. Makūnas. (Kauno r. savivaldybės nuotrauka.)

Vis dėlto regiono centras yra Kaunas, į kurį patogiau atvažiuoti. Čia veikia ne tik Kauno regiono plėtros taryba, bet ir jai aktyviai talkinanti Kauno regiono plėtros agentūra.

Kauno regiono plėtros tarybos posėdžiai rotacijos principu vyksta įvairiose savivaldybėse – tai ir pagarbos ženklas kiekvienam jos nariui, ir galimybė pristatyti save, pasidalinti patirtimi.

Kėdainių siūlymas įdomus, bet jam reikia svarių argumentų ir kolegialaus sprendimo.“

Kaunas

Kauno miesto mero pavaduotojo Andriaus Palionio komentaras:

„Kauno regiono plėtros taryba šiuo metu yra steigimo procese, todėl klausimas apie jos fizinę vietą kol kas dar kiek per ankstyvas. Pirmiausia turės būti atrinktas ir patvirtintas šio juridinio asmens vadovas. Būtent jam teks vertinti, kur logiškiausia ir praktiškiausia įkurdinti organizacijos būstinę tiek logistikos, tiek ir kaštų atžvilgiu. Svarbu įsiklausyti į visų Tarybos narių nuomones bei argumentus, kad galutinis sprendimas būtų vienodai priimtinas visiems.“

Birštonas

Išsamiausiai į „Kėdainių mugės“ klausimus atsakė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė:

N. Dirginčienė. (Birštono savivaldybės nuotr.)

– Ar nemanote, kad už regioninę politiką atsakingos institucijos būstinę prasmingiau įkurti Regione, o ne didmiestyje?

– Ne, nemanau. Kadangi šiuo metu Kauno regiono plėtros tarybos buveinė yra registruota Kauno mieste, L. Sapiegos g. 10, todėl Kauno regiono plėtros taryba priėmė sprendimą nekeisti juridinio asmens buveinės ir siekti Kauno regiono plėtros tarybos buveinę registruoti esamose Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apskrities skyriaus patalpose.

– Ar ir kokius argumentus pateikė Kėdainių meras – kodėl Kėdainiai būtų puikus pasirinkimas Kauno regiono plėtros tarybos būstinei?

– Taip, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis teikė pasiūlymą dėl Kauno regiono plėtros tarybos buveinės įregistravimo Kėdainių mieste, tačiau šio siūlymo Tarybos nariai nepalaikė.

– Kokios, Jūsų požiūriu, yra galimybės įkurdinti Kauno regiono plėtros tarybos administraciją būtent Kėdainiuose?

– Įregistravus Kauno regiono plėtros tarybą ir patvirtinus administraciją, patalpų klausimą, esant poreikiui, būtų galima svarstyti Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos posėdyje.

Kėdainių tarybos nariai stebi situaciją

Praėjusį penktadienį įvykusiame Kėdainių r. savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje komiteto nariai pasinaudojo proga paklausti Kėdainių atstovės Kauno regiono plėtros taryboje Indrės Fiodorovos, kas nuveikta dėl būstinės Kėdainiuose įkurdinimo, nes jau įvykę du regiono tarybos posėdžiai.

Tai kažkodėl labai nepatiko posėdyje dalyvavusiai Nijolei Naujokienei. Ji reiškė prieštaravimus, kad tai – ne šio komiteto reikalas. Ji tai atsijungė nuo nuotoliniu būdu vykstančio posėdžio, kai kalba pasisuko apie regiono tarybos būstinę, tai vėl prisijungė.

Tačiau I. Fiodorova pasidalino turima informacija. „Antrajame posėdyje, kuriame pati dalyvavau, apie tai nebuvo kalbama,“ – sakė Kėdainių atstovė regiono komitete. Pirmajame posėdyje, kaip „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių meras V. Tamulis, tebuvo pasirašyta steigimo sutartis.

I. Fiodorova. (Facebook askyros nuotrauka.)

Pasak I. Fiodorovos, ji turinti informacijos, kad draugiškai susitarta (turima omeny – regiono savivaldybių merų – red. past.) prie šito klausimo grįžti ir esą labai rimtai svarstomos visos galimos vietos. I. Fiodorova, kaip ir V. Tamulis, Kėdainių r. tarybos nariams teigė, jog administracijos patalpų klausimas bus svarstomas, kai regiono taryba turės administracijos direktorių. Tada, neva, įvyksianti ir diskusija bei balsavimas dėl būstinės lokacijos.

Tarybos nariai nepatikėjo

„Ar ne pirmiau turėtų būti nuspręsta, kur bus regiono komiteto būstinė, prieš priimant į darbą administracijos direktorių? – suabejojo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Adelė Štelmokienė.

A. Štelmokienė. Asmeninio albumo nuotrauka.

– Juk žmogus, nuspręsdamas dalyvauti konkurse dėl darbo, turi žinoti, kur bus jo darbo vieta. Darbo vieta taip pat lemia bet kurio žmogaus apsisprendimą kandidatuoti į vieną ar kitą poziciją.“

Tarybos narys Saulius Grinkevičius, remdamasis ilgamete savo vadybos patirtimi, taip pat teigė, kad, jeigu kaunietis laimės administracijos direktoriaus konkursą, logiška, kad jis rinks savo komandą iš kauniečių ir jiems visiems patogiau būsią dirbti savo mieste.

S. Grinkevičius. (Algimanto Barzdžiaus nuotrauka.)

„Pirmiausiai reikėjo kalbėti, kur bus būstinė, – sakė S. Grinkevičius. – Ar manote, kad Kėdainiuose nėra, kas galėtų dirbti regiono plėtros komiteto administracijos direktoriumi ir penkių šešių gebančių dirbti administracijoje kvalifikuotų žmonių?..“ Buvusio rajono mero įsitikinimu Kėdainiuose tikrai yra žmonių, galinčių užimti pareigas regiono tarybos administracijoje.

„Jei nedarote, to, ką Kėdainių rajono taryba jus įpareigojo padaryti, Kėdainiai vėl „pralošė“, – kreipdamasis į Kėdainių valdančiųjų deleguotą atstovę Kauno regiono plėtros taryboje I. Fiodorovą apgailestavo S. Grinkevičius.

Panašios naujienos

3 Responses

 1. Rasa

  Į klausimą ar,, sugebės įtikinti? Faktas, kad nesugebės, nes to nenori Naujokienė. Nes, matomai, nebus galima taip lengvai paslėpti,, juodų darbelių,,. Viskas vietoj, opozicija reikli. Kyla pavojus, kad labai greit viskas gali iškilti į viešumą. O Kaunas irgi turi savo tikslų. Kaip sako, moka iš šudo varškę išspausti. Tokie,, asai,, ten visi.. O lėšos milijoninės. Taip, kad stebėkim situaciją, bet vargu bau ar kas pasikeis…

  Atsakyti
 2. Man

  atrodo kaip rašė,, Kėdainių mugė,, taip ir bus, Kaunui gėlynai, o Kėdainiams tik šiukšlynai, dar su dviem varganais balseliais. Ir labai blogai, kad nėra opozicijos atstovo toje taryboje. Opozicija valdantiesiems kaip rakštis ,, ruroj,,.. geriau iš vis jos nebūtų, upeliai tekėtų laisvai. Dabar kaip kokie bebrai stato užtvankas…

  Atsakyti
 3. Rimantas

  Patiko žurnalistinis tyrimas. Ponia Ingrida, ar taip jau nepasitikite meru ir Indrute, kad teiraujatės kitų atstovų?:)))Juk jie niekada nemeluoja, bet ir teisybės nesako. Nebent,, pilkoji kardinolė,, priremia prie sienos ir liepia kalbėti būtent taip, o ne kitaip..

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.