Kėdainiečiai stumia merą Valentiną Tamulį pasivyti dideliu greičiu lekiantį Kauno regiono plėtros tarybos kolegijos steigimo „traukinį“.

Kėdainių valdantieji nesiekė solidesnio Kėdainių atstovavimo regiono kolegijoje ir sutiko su minimalia – dviejų atstovų – kvota taryboje.

Tačiau rajono tarybos mažuma įsitikinusi, jog mūsų miestas vertas didesnio dėmesio regione ir inicijuoja įpareigojimą merui derėtis dėl Regiono plėtros tarybos administracijos įkurdinimo Kėdainiuose.

Tai būtų 5 ar 6 darbo vietos Kėdainiuose, prestižas ir didesnis dėmesys Kėdainių rajonui.

Reikalavimas dirbti

Penktadienį, lapkričio 27 d., Kėdainių rajono tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas:

1. Pavesti Kėdainių rajono savivaldybės administracijai surasti tinkamas patalpas Kėdainių mieste, kurias būtų galima pasiūlyti kaip būstinę naujai kuriamai Kauno regiono plėtros tarybai.

2. Įpareigoti Kėdainių rajono savivaldybės merą Valentiną Tamulį pateikti siūlymą, kad Kauno regiono plėtros tarybos buveinė būtų įregistruota Kėdainiuose, savivaldybei priklausančiose patalpose.

Nors dauguma rajono tarybos narių savivaldybės tarybos komitetuose pritarė idėjai siūlyti Kauno regiono plėtros tarybai administraciją įkurdinti Kėdainiuose, keletas ištikimų valdančiųjų vasalų, nesugebėdami rišliai paaiškinti motyvų, pasiūlymui nepritarė ir balsuodami „susilaikė“.

Prieš savaitę, neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje, po labai karštų debatų Kėdainių rajono valdantieji sutiko su tik dviejų Kėdainių atstovų kvota Kauno regiono taryboje ir kolegijoje. „Buldozerio principu“ į kompaniją merui atstovavimui kolegijoje išstūmė „darbietę“ Indrę Fiodorovą.

Protestuodama Kėdainių rajono savivaldybės tarybos mažuma – frakcija „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“, vadovaujama Sauliaus Grinkevičiaus, ir „valstiečiai“ balsavime dėl šių sprendimų nedalyvavo. Tačiau iš tiesų savo kraštui dirbantys tarybos nariai ir tokiomis sąlygomis siekia naudos Kėdainiams.

Jei meras ir administracija turėtų ambicijų

„Valstiečių“ frakcija Kėdainių rajono taryboje ėmėsi iniciatyvos dėl pasiūlymo regiono plėtros tarybos administracijos būstinę atidaryti Kėdainiuose.

Kėdainiuose galėtų įsikurti Kauno regiono plėtros tarybos administracija.

Regiono plėtros tarybos steigimo sutartyje, kuri jau kitą savaitę gali būti patvirtinta visų aštuonių regiono savivaldybių merų parašais, dar nėra numatyta administracijos būstinės vieta. Pagal įstatymą, plėtros tarybos administracijos būstinė gali būti įsteigta bet kur regione. Klausimas yra atviras. Kėdainiai turi visas teises pretenduoti turėti Kauno regiono administracijos būstinę savo mieste.

„Mes turime ne tik teises, bet ir pareigą būti ambicingi atstovaujant savo miesto interesams, – savivaldybės tarybos Ekonomikos ir biudžeto komitete pristatydama šį pasiūlymą sakė tarybos narė Karolina Štelmokaitė. – Esant įprastai politinei situacijai ir rajonui turint ambicingą merą bei savivaldybės administraciją, galbūt nereikėtų tarybos sprendimu įpareigoti vadovų. Tačiau matau, kad reikia postūmio.“

Pasak tarybos narės, matant valdančiųjų stovykloje tiek skepticizmo ir mažai ryžto bei darant išvadas iš to, kaip Kėdainiai jau nebuvo tinkamai atstovaujami steigiant Kauno regionų plėtros komiteto kolegiją, reikia tarybos sprendimo.

Susilaikymas – ne visada dorybė

Tokių buvo tik 5 iš 26 rajono tarybos narių. Visi – vieno, jungtinio Verslo ir ūkio bei Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto, nariai. Tai Alvydas Ardavičius, Edita Bodendorfė, Aušra Nesterovienė, Kęstutis Valionis ir Indrė Fiodorova.

A. Ardavičiui neva likę neatsakytų klausimų. Tačiau, kokių ir kam, pasakyti negalėjo. K. Valioniui idėja labai graži, bet… A. Nesterovienė su E. Bodendorfe susilaikė tylomis.

Labiausiai nustebino I. Fiodorovos pozicija. Jai esą reikia susirinkti informaciją, kas iki tol buvo padaryta…

Buvo paminėtos laisvos patalpos trečiajame aukšte pastato, kuriame dabar veikia VMI ir Migracijos tarnyba (Didžioji g.). Yra laisvų tinkamų patalpų pastate, kuriame veikia Užimtumo tarnyba (J. Basanavičiaus g.). Galbūt tiktų laisvos patalpos Viešojoje bibliotekoje (Didžioji Rinka).

„Nepadaryta nieko. Administracija dar neįsteigta. Man labai keista, kai I. Fiodorova, pati esanti deleguota į regiono tarybą atstovauti Kėdainiams, nerodo suinteresuotumo, bet ieško trukdžių,“ – stebėjosi tarybos narė Adelė Štelmokienė.

Daugiau ambicijų – daugiau pasiekimų

Nors dauguma rajono tarybos narių savivaldybės tarybos komitetuose pritarė idėjai siūlyti Kauno regiono plėtros tarybai administraciją įkurdinti Kėdainiuose, keletas ištikimų valdančiųjų vasalų, nesugebėdami rišliai paaiškinti motyvų, pasiūlymui nepritarė ir balsuodami „susilaikė“.

Komitetų nariai aptarė ir galimas regiono administracijos įsikūrimui pasiūlyti patalpas. Buvo paminėtos laisvos patalpos trečiajame aukšte pastato, kuriame dabar veikia VMI ir Migracijos tarnyba (Didžioji g.). Yra laisvų tinkamų patalpų pastate, kuriame veikia Užimtumo tarnyba (J. Basanavičiaus g.). Galbūt tiktų laisvos patalpos Viešojoje bibliotekoje (Didžioji Rinka). Tarybos nariai įpareigojo savivaldybės administracijos direktorių svarstymui šiandienos posėdyje pateikti geriausius galimus variantus.

„Pritariu šitam pasiūlymui. Iš tiesų reikia turėti daug daugiau ambicijų, – sprendimo projektą pakomentavo buvęs rajono meras ir Kauno regiono plėtros tarybos narys Saulius Grinkevičius. – Gyvenime nepavyksta įgyvendinti visų ambicijų, bet kuo jų daugiau, tuo didesnė tikimybė, kad dalis jų bus įgyvendinta.“

Ekspromtu tarybos narys pasiūlė kaip galimą administracijai siūlyti variantą – buvusias kelių politinių partijų būstinių patalpas Kėdainių Didžiojoje gatvėje prie Muzikos mokyklos. „Du zuikius nušautume, – jau kaip verslininkas svarstė S. Grinkevičius. – Ir patalpos galėtų būti sutvarkytos ne tik Kėdainių rajono savivaldybės, bet ir kitų Kauno regiono savivaldybių lėšomis, ir savivaldybė gautų papildomų pajamų už nuomą.“
Praėjusios kadencijos Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius pritaria, kad regiono tarybos administracijos atsiradimas Kėdainiuose pakeltų mūsų rajono prestižą viso regiono akyse.

Panašios naujienos