Sekmadienis, 12 sausio, 2025
-0 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosŽydų kultūros festivalyje – ir Kėdainių bei Krakių jaunimas

Žydų kultūros festivalyje – ir Kėdainių bei Krakių jaunimas

-

Mūsų krašto muzikuojantis ir šokantis jaunimas, veiklių suaugusiųjų dėka, susipažįsta su kitų tautybių kultūra, įgyja naujos patirties. Šiais metais Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniai ir mokytojai bei Krakių kultūros centro šokėjai dalyvavo Žydų kultūros festivalyje, kurio pasirodymai vyko ne tik mūsų mieste, bet ir Vilniuje.

Kėdainių bendruomenė į šį projektą įtraukta neatsitiktinai, nes mūsų krašte žydų tautybės žmonės gyveno ne vieną šimtmetį ir čia paliko ryškius savo gyvenimo bei kultūros pėdsakus. Nors žydų bendruomenės nebeliko, mūsų kraštiečiai aktyviai puoselėja šios tautos atminimą ir jau ne vienerius metus dalyvauja įvairiuose projektuose.

VšĮ „Menopolis“ Žydų kultūros festivalį, apjungiantį muziką, šokį ir dailę, rengia  jau ne vienerius metus. Šiemet kartu su ansambliu „Klezmer Klangen Vilne“ bei Vilniaus, Mažeikių, Ukmergės ir Šiaulių jaunimu projekto veiklose dalyvavo Kėdainių muzikos mokiniai ir mokytojai bei Krakių kultūros centro šokių kolektyvas „STEP BY STEP” (vad. Rita Rudokaitė-Stanišauskienė). Mūsų kraštiečiai teigė, kad tai buvo puiki proga dar geriau susipažinti su žydų kultūra bei klezmer muzikos žanru.

„Muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius jau ne vienerius metus domisi klezmer muzikos atlikimu ir aktyviai įtraukia į šį procesą savo mokinius ir kolegas. Patirties semiamasi ir iš ansamblio „Klezmer Klangen Vilne“, su kuriuo pažintis užsimezgė dar 2020 metais, dalyvaujant klezmer muzikos atlikimo meistriškumo dirbtuvėse Krakėse.

Žydų kultūros festivalyje mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo jau trečią kartą. Tiesa, šiemet pirmą kartą koncertas surengtas ir Kėdainiuose. Jaunieji muzikantai prisipažino, kad motyvacija groti šią charakteringą muziką dar labiau užaugo, nes koncertuose publika labai šiltai juos priėmė.

Smagu, kad muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai turi galimybių susipažinti su įvairių tradicijų muzika, semtis patirties iš kitų muzikantų ir pasirodyti kartu su jais netradiciniuose koncertuose“, – įspūdžiais dalijosi Kėdainių muzikos mokyklos projektų vadovė Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė.

Projektas tęsėsi visus metus

„Jaunimas, įkvėptas mokytojų ir savo srities edukatorių, aktyviai sėmėsi žinių paskaitose, diskusijose ir kūrė darbus savo kaimynų – žydų tautos kultūros ir istorijos tema. Per šiuos metus buvo suorganizuotos integruotos muzikos, istorijos, dailės, šokio paskaitos, kurių kulminacija pasiekta kasmetiniame Žydiškos kultūros festivalyje, kuris šiais metais vyko net dviejose vietose – Kėdainių miesto rotušėje bei Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje. Renginiai, kaip ir visa žydiška kultūra, buvo pilni gyvenimo džiaugsmo. Būtent toks ir yra projekto tikslas – mokėti suprasti artimo, kaimyno kultūrą ir istoriją, kas veda prie džiaugsmo, kad gali dalintis, moko žmogiškumo, kas šiais laikais be galo svarbu. Savo šalies ilgametės istorijos pažinimas ir patyrimas kuriant, brandina jaunąją kartą, stiprina mūsų valstybę“, – teigė šio projekto sumanytoja ir vykdytoja,  VšĮ „Menopolis“ vadovė Rasa Vaičiulytė.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.

Projekto organizatorių nuotr.

Taip pat skaitykite