Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Tądien kraštiečiai kviečiami dalyvauti atminimo renginyje, kurį organizuoja Kėdainių krašto muziejus.

11 val. kviečiama rinktis prie Dotnuvos kelio sankryžos. Iš tos vietos iki Daukšių kaime esančios masinės žydų kapavietės vyks „Atminties žygis“. 11.30 val. prie memorialo – holokausto aukoms pagerbti skirtas minėjimas, bus skaitomi nužudytųjų vardai ir pavardės. Šioje vietoje maždaug šimto metrų ilgio ir trijų metrų pločio tranšėjoje, kurios gylys – apie 2 metrus, guli sušaudytų žydų palaikai. 1941-ųjų rugpjūčio 28-ąją čia buvo nužudyti net 2076 Kėdainių miesto, Šėtos ir Žeimių miestelių žydai: 710 vyrų, 767 moterys ir 599 vaikai, kurie šalia mūsų gyveno beveik 300 metų ir buvo sunaikinti vien dėl savo tautybės. Iš viso per holokaustą žuvo beveik 4 000 Kėdainių krašto žydų.

Atminties renginyje, kuris vyks rytoj, rugsėjo 23-iąją, kviečiami dalyvauti Kėdainių rajono moksleiviai, mokytojai, visi, kurie domisi istorija ir žino, kokius baisumus teko patirti žydų tautybės žmonėms.

„Kėdainių mugės“ ir organizatorių inf.

Kėdainių krašto muziejaus nuotrauka