Siekiant apsaugoti neršiančias žuvis, galiojo nemažai draudimų. Kai kurių žuvų nerštas jau baigiasi, tad ir draudimai nebeteks galios.

Nuo gegužės 15 d. jau bus  galima žvejoti kiršlius (ne mažesnius nei 30 cm) bei 55 cm ir didesnius salačius – šių žuvų leidžiama sugauti ne daugiau nei po 2 vnt. vienos žvejybos metu, nuo 21 d. – karšius Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose.

Gegužės 20-ąją baigs galioti bet kokios žūklės draudimas Kauno mariose 400 m. zonoje apie Dabintos pusiasalį.

Nuo birželio 1-osios šalyje jau bus leidžiama gaudyti ir sterkus, ne mažesnius nei 45 cm ilgio. Jei užkibs mažesni, teks paleisti į tą patį vandens telkinį, kur žvejojama.

O mėgstantys žvejoti žiobrius, turės daryti mėnesio pertrauką, nes gegužės 15-ąją įsigalios draudimas juos gaudyti.

Kai kuriose vietose žvejoti neleidžiama

Ornitologiniuose draustiniuose, į kuriuos patenka žvejų pamėgtas Elektrėnų savivaldybėje esantis Ilgės ežeras, Vilniaus rajono Kazimieravos ežeras ir kai kurie kiti vandens telkiniai, siekiant apsaugoti perinčius paukščius, draudžiama lankytis ir  žvejoti iki rugpjūčio 1 d. 

Šiuo laikotarpiu lankymas draudžiamas ir telmologiniuose, herpetologiniuose, teriologiniuose, entomologiniuose draustiniuose, tad prieš keliaudami žvejoti prie pasirinkto vandens telkinio pasitikrinkite, ar jis nėra vieno iš šių draustinių teritorijoje.

Brakonieriams gresia baudos

Primenama, kad už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Iš pažeidėjų konfiskuojami ir žvejybos įrankiai, valtys, kitos žvejybos priemonės.

Jiems taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą. Jei žuvys bus sugautos ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, teks pakloti  tris kartus didesnę sumą.

Parengta pagal aplinkosaugininkų inf.

Asociatyvi nuotrauka