Šiltąjį metų laiką ne vienas miestelėnas pasitiko su nemaža nerimo gaidele, ar tikrai miesto žalieji plotai bus tvarkingai nušienauti, ar nepasikartos poros metų senumo situacija, kai mieste  peraugusią žolę teko šienauti patiems kėdainiečiams ir į talką atvykusiems kaimiškųjų seniūnijų šienpjoviams.

Šįmet miesto žalieji plotai šienaujami pagal grafikus ir laiku.

Šįmet miesto žalieji plotai šienaujami pagal grafikus ir laiku.

Tačiau miesto seniūnijos seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius ramina mėgstančiuosius tvarką: „Kol kas nesutarimų su dabartiniais miesto žaliųjų plotų šienpjoviais neturime. Dabar vejas šienauja Kaune esančios bendrovės „Irgita“ Kėdainių brigada ir visus darbus atlieka laiku pagal numatytus grafikus.“
Pasak A. Krivičiaus, didžiausia problema su šienavimu mieste buvo prieš porą metų, kai tuometė valdžia buvo su bendrove „Aplinkos darbai“ pasirašiusi gana keblią sutartį. Tada kilo labai daug ginčų dėl šienaujamų plotų ir darbų atlikimo laiko. Nesutarimams nesibaigus žolė liko nešienauta net iki vasaros vidurio, o tai reiškė, kad miestas tiesiog joje paskendo.
Iš viso Kėdainiuose samdomi šienpjoviai šienauja 119 hektarų plotus, o seniūnijos darbuotojai dar rūpinasi 20 hektarų.
„Žolę mieste šienaujame pagal patvirtintą planą. Žalieji plotai yra suskirstyti į tris zonas. Pirmajai priskiriama J. Basanavičiaus gatvė bei pagrindinių aikščių prieigos. Šie plotai šienaujami tris kartus per mėnesį. Antrajai zonai, kurią privalu nušienauti du kartus per mėnesį, priskiriami visi skverai. O trečiosios zonos, šienaujamos dar vienu kartu mažiau, sąrašuose visų daugiabučių prieigos“, – šienavimo tvarkas vardijo miesto šeimininkas.
Ši vasara šienpjoviams nebuvo itin darbinga. A. Krivičiaus teigimu, kiek sparčiau žolė augo nuo pavasario, kai būta ir drėgmės, ir šilumos. Vėliau prasidėjus sausros laikui žolė augo gana vangiai ir darbų nesunkino. Pastarosiomis dienomis šienpjoviai dirba itin sparčiai, nes po lietaus žalieji plotai atsigavo ir žolė auga tarsi ant mielių. „Svarbiausia, kad dabar jokių problemų nekyla dėl šienavimo. Iš praeities klaidų esame pasimokę – jei šienpjoviai laiku neatliktų įsipareigojimų, su jais nebūtų diskutuojama – tiesiog baustume ir reikalautume darbus atlikti taip, kaip reikalauja susitarimai“, – sakė miesto šeimininkas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.