Šiemet Kėdainiuose žolės pjovėjai vos spėja suktis – sausi orai neseniai pakeitė lietingus, kuomet pavasarinė žolė augo lyg ant mielių, tad dar ne visur aplinka sutvarkyta. Ypač gyventojams akis bado palikti nenušienauti plotai prie daugiabučių.

Aukšta žole kiemuose skundėsi daugiabučių gyventojai, nepatenkinti ne tik netvarka, bet ir baimindamiesi erkių. Galiausiai žolę nurėžus, liko nešienautų vietų, kurių nepasiekė vejos traktoriai –žoliapjovės.

Tačiau, kaip ir ankstesniais metais, tikėtis dažnesnio nei kartą per mėnesį šienavimo daugiabučių gyventojai negali – išskyrus tuos, kurie patys prižiūri aplinką prie daugiabučių namų ir samdo žolės pjovėjus.

Pasak Kėdainių miesto seniūno Algirdo Krivičiaus, seniūnija šienavimą, kaip ir ankstesniais metais, pradėjo balandžio mėnesio pabaigoje, tik gegužės mėnesį šiais metais susidarė labai palankios sąlygos žolei augti, todėl atrodė, kad šienauti nespėjama. „Dėl šienavimo skundų gaunama tiek pat, kiek ir dėl kitų miesto tvarkymo darbų“, – aptakiai apibendrino miesto šeimininkas.

Kėdainių miesto seniūnijoje, priklausomai nuo oro sąlygų, yra šienaujama nuo 120 ha iki 140 ha žaliųjų plotų. Miesto viešųjų erdvių šienavimo paslaugą teikia UAB „Irgita“, dalį plotų šienauja seniūnijos įdarbinti darbuotojai per Užimtumo didinimo programą.

Seniūnas primena, kad Kėdainių miesto seniūnijos šienaujami plotai yra suskirstyti į grupes: pirma grupė šienaujama tris kartus per mėnesį, antra grupė – du kartus, trečia grupė – vieną kartą, o ketvirta grupė – vienkartinis šienavimas. Pirmajai grupei priskiriama J. Basanavičiaus gatvė bei pagrindinių aikščių prieigos, antrajai priskiriami visi skverai.

Aplinką prie daugiabučių, jei daugiabutis neturi įteisinęs sklypo, šienauja seniūnija 1 kartą per mėnesį. Šienaujamus daugiabučių aplinkos plotus, nepriklausomai nuo renovacijų, būtina pjauti ir traktoriais-žoliapjovėmis, ir rankinėmis žoliapjovėmis.

Miesto seniūnas A. Krivičius taip pat informavo, kad Kėdainių senamiesčio gatvėse ant žibintų gėlės jau susodintos, artimiausią savaitę bus užsodinta didžioji dalis gėlynų. „Neskubama buvo todėl, kad gegužės pabaigos naktys buvo šaltos. Pavyzdžiui, prieš dvi savaites buvo užsodintos piramidės prie Lakštingalų gatvės, tai gėlės jose nušalo“, – teigė seniūnas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.