Pirmadienį, gruodžio 21-ąją, kai šis straipsnis buvo parengtas spaudai, Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai priėmė sprendimą ir skyrė bausmę tarybos nariui Kęstučiui Valioniui už tai, kad jis girtas vairavo automobilį ir sukėlė eismo įvykį.

Teismo išvakarėse, gruodžio 18-ąją, penktadienį, vyko Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuris prasidėjo praėjusios savaitės pradžioje į nemalonumus pakliuvusio tarybos nario K. Valionio viešu atsiprašymu.

Deklamavo eiles ir atgailavo

Prieš posėdį tarybos nariai vienas kitam demonstravo savo kalėdines eglutes, deklamavo eiles, pokštavo apie Kalėdų Senelį, pora jų – Vygandas Vanagas ir K. Valionis net pademonstravo šio personažo aprėdus.

Prieš posėdį šmaikštavęs K. Valionis greit surimtėjo ir viešai atsiprašė kėdainiečių: „Gerbiami tarybos nariai, Kėdainių krašto žmones, noriu jūsų visų viešai atsiprašyti už savo elgesį neatsakingai vairuojant automobilį šį pirmadienį. Prisiimu visą atsakomybę.“

Pasiūlė išimti

Iškart po šio pareiškimo tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis iš darbotvarkės pasiūlė išimti 38 klausimą dėl K. Valionio įtraukimo į Švietimo ir kultūros komitetą.

„Gruodžio 17 dieną vykusio Etikos komisijos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas, reaguojant į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, pradėti tyrimą dėl tarybos nario K. Valionio veiksmų, galimai pažeidusio politikos elgesio kodekso principus. Šį klausimą siūlytume išimti iš darbotvarkės, kol bus priimti sprendimai teisėsaugos institucijoje, Etikos komisijoje, tuomet galėsime grįžti prie jo“, – pasiūlė S. Sinickis.

Iš pradžių liko

Dar iki pirmadienio, gruodžio 14 dienos, kai politikas K. Valionis sukėlė eismo įvykį, tarybai jis buvo pateikęs prašymą iš Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komiteto pereiti į Švietimo ir kultūros komitetą. Pirmajame komitete jis ėjo pirmininko pavaduotojo pareigas, o antrajame būtų tapęs eiliniu nariu.

Todėl šio posėdžio darbotvarkėje buvo klausimas dėl K. Valionio perėjimo. 11 valdančiųjų frakcijos tarybos narių balsavus „už“, 9 – „prieš“, 4 – susilaikius, vienam nebalsavus, šiam pasiūlymui nepritarta, todėl klausimas toliau liko posėdžio darbotvarkėje.

Nenoriu sakyti, kad tai būtų spektaklis

Tačiau posėdžio pabaigoje, po opozicijos ir nepriklausomų tarybos narių atsisakymo dalyvauti svarstant šį klausimą bei ilgų valdančiosios daugumos politikų paguodžiančių kalbų, galiausiai klausimas dėl K. Valionio įtraukimo į Švietimo ir kultūros komitetą buvo atidėtas vėlesniam laikui.

Pasak tarybos nario Rimanto Diliūno, visi esame žmonės, kuriems gali kažkas atsitikti.

„Bet mes esame vieši asmenys, eidami į tarybą žinome, ką reiškia slystelėjimas. Nedalyvausiu šituose svarstymuose, nenoriu sakyti, kad tai būtų spektaklis, bet panašu į tai, todėl nedalyvausiu balsavime“, – pabrėžė R. Diliūnas.

„Mes ne dievai“

Tuo tarpu valdančioji dauguma nematė jokių problemų dėl kolegos elgesio. Vicemeras Paulius Aukštikalnis įvertino K. Valionio drąsą atsiprašyti: „Jūs pasielgėte labai drąsiai. Palaikau jus. Tas klausimas taryboje su jūsų poelgiu nelabai susijęs. Teisėsauga turi spręsti, ar galite tęsti darbą.“

Valdančiųjų požiūris į kolegos poelgį: ,,Žmonės pakalbės ir nustos.“
„Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.

Meras Valentinas Tamulis kalbėjo, kad K. Valionį pažįsta jau daugybę metų: „Šiandien Kėdainių krašte nėra tokios vietos, kur Kęstutis nebūtų apsilankęs, nebūtų koncertavęs, dainavęs, vaidinęs Kalėdų Senelį. Taip gavosi žmogui. Neturime būti teisėjai, vyksta tyrimas.“

Tarybos narė Gitana Kaupienė prisipažino, kad prasižengusį kolegą palaiko 100 procentų.

„Nemanau, kad kažkoks komiteto pakeitimas būtų žibalo pylimas į ugnį, kaip tik ryžčiausi tokiam sprendimui, nes, taip ar taip, kalbės. Žmonės pakalbės ir nustos. Ne mes esame dievai, kad jus teistume, mes galime jus tik palaikyti“, – sakė G. Kaupienė.

Saviems antrino ir Romualdas Gailiūnas, taip pat pabrėžęs, kad visi klystame: „Nenorėčiau, kad jį paliktume vieną kovoti su problemomis. Suklydo žmogus, padėkim. Kaip tik šiandien reikia balsuoti už jį. Lengva ir paprasta žmogų apšmeižti žiniasklaidos priemonėse, komentarai įvairūs. Kai reikėjo koncertų, tai visi prašė jo pagalbos. Neatsimenu, ar kada būtų atsisakęs atlikti kultūrinę pareigą“, – kolegą gynė R. Gailiūnas.

Tarybos narė, buvusi Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė Nijolė Naujokienė, svarstant klausimą dėl jos frakcijos nario ir bendražygio perkėlimo į šį komitetą, nedalyvavo.

Galiausiai pats K. Valionis paprašė vėlesniam laikui atidėti klausimo dėl perkėlimo į Švietimo ir kultūros komitetą svarstymą.

Panašios naujienos

3 Responses

 1. Tiesa

  Atvirkščias efektas. Aušra, nuolat kaldama Valionį prie kryžiaus persistengei. Visas kaimas kalba, kad Mugė kala Valionį prie kryžiaus. Žmonės bijo, kad Kęstas nepakeltų rankos prieš save ar kažko sau nepasidarytų. Žmonės ėmė palaikyti Kęstą, užjausti, siūlyti savo pagalbą. Tu norėjai jį nužemint, o žmonės atvirkščiai, dabar nori, kad jis dirbtų, tęstų savo politinę karjerą. Jie jį rinks kituose rinkimuose. Čia atvirkščias efektas gavosi, žiniasklaida kala prie kryžiaus, o tauta palaiko. Juk visi žinome, kad žiniasklaida mažai kas tiki. Jos įtaka labai maža. Pagrinde viską valdo dabar socialiniai tinklai ir asmenybės. Bet ar atsakysi prieš Dievą jei Kęstui kas atsitiks?

  Atsakyti
  • Jeigu

   va šita,, tiesa,, yra tauta, tai labai klystat. Yra kita tautos dalis, kuri smerkia už tiek prisigėrus sėsti už vairo. O jei būtų žmogaus nepastebėjęs einančio kaip nebematė kito automobilio? Tai kas tada?

   Atsakyti
 2. Gerai,

  kad nežiūrėjau šito tarybos posėdžio. Tamuli, Aukštikalni, Kaupiene, Gailiūnai, jus žinote tokį dalyką, kad jūs daugumai kėdainiečių su savo durnais pasisakymais baigiate paskutinę sveikatą sugadinti.po tu jūsų posėdžių valdantieji be vaistų gyventi nebeįmanoma. Šlykštu jūsų klausytis. Geriau,, gulkitės kryžiumi,ar eikit,, perkirpti juostelės,, ir užsidarykit,, srėbtuves,, savo

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.