Kėdainių bendruomenės socialinis centras nuo liepos 1 dienos teikia asmeninio asistento paslaugą Kėdainių mieste gyvenantiems žmonėms, kurie turi fizinę arba kompleksinę negalią. Rugpjūtį ši nemokama paslauga teikiama penkiems žmonėms, tačiau laukiama ir naujų klientų.

Padeda kasdieniniuose reikaluose

Asmeninio asistento pagalba teikiama žmogaus namuose ir viešojoje aplinkoje. „Asmeninis asistentas padeda asmeniui, kuris tam tikrų dalykų negali pasidaryti pats: pavyzdžiui, padeda pasirūpinti asmens higiena, palydi į įstaigas ar parduotuvę, išeina kartu pasivaikščioti ir panašiai. Paslauga skirta įgalinti neįgalų žmogų, šiek tiek jam padedant, kad jis galėtų išlikti savarankiškas ir neprarastų įgūdžių“, – naują paslaugą pristatė Indrė Baltrūnaitė, Pagalbos namuose padalinio vadovė.

Šiuo metu paslauga teikiama penkiems žmonėms, jiems padeda vienas asmeninis asistentas. Jei bus daugiau norinčiųjų naudotis asmeninio asistento pagalba, bus įdarbintas dar vienas žmogus. Pagrindinis reikalavimas – kad jis būtų baigęs socialinio darbuotojo padėjėjo įžanginius kursus.

Asmeninis asistentas padeda pasirūpinti asmenine higiena, mityba, palydi į įvairias įstaigas, seniūniją, savivaldybę susitvarkyti reikalų. Taip pat organizuoja poilsį ir laisvalaikį. „Neįgalūs žmonės dažnai yra vieniši, juos mažai kas lanko, jei lanko, tai ateina, sutvarko kambarius, padeda ir išeina, o bendravimo labai trūksta. Taigi asmeninis asistentas gali tiesiog išeiti su tuo žmogumi pasėdėti parke, aptarti skaitytą knygą ar matytą filmą. Žinoma, reikia laiko susibendrauti, priprasti vienam prie kito. Asmeninis asistentas, laikui bėgant, turi tapti daugiau nei darbuotoju, o lyg draugu, kad negalią turintis žmogus jaustųsi patogiai“, – sakė I. Baltrūnaitė.

Kviečia kreiptis

Kreiptis dėl šios naujos paslaugos gali darbingo amžiaus neįgalūs asmenys nuo 16 metų amžiaus, turintys fizinę arba kompleksinę negalią, arba jų globėjai (rūpintojai). Laisvos formos prašymas pateikiamas Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriui. Po tam tikrų etapų, įvertinus žmogaus poreikius, skiriama asmeninio asistento paslauga.

„Paslauga yra nemokama, tad kviečiame ja pasinaudoti. Asmeninis asistentas gali palydėti negalią turintį mokinį į mokyklą ir iš jos parvesti, taip pat dirbantį žmogų gali palydėti į darbą ar iš jo. Mūsų darbuotoja yra aprūpinta nuolatiniu viešojo transporto bilietu, tad gali palydėti žmogų ir autobusu“, – sakė Kėdainių bendruomenės socialinio centro Pagalbos namuose padalinio vadovė.

Asmeninio asistento paslauga yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kėdainių rajono savivaldybėje“ dalis ir ji nemokamai bus teikiama dvejus metus.

„Šią paslaugą teikiame dar gana neilgai, tačiau matome, kad ji pasiteisina. Žmonės yra labai patenkinti. Pavyzdžiui, viena gyvenanti fizinę negalią turinti moteris paskambinusi pasidžiaugė, kad turi su kuo pasikalbėti, turi galimybę kartu išeiti į lauką, į parduotuvę, ir pati išsirinkti norimus produktus“, – pasakojo I. Baltrūnaitė.

Asmeninio asistento paslauga papildė teikiamų paslaugų spektrą. Kėdainių bendruomenės socialinis centras senjorams teikia pagalbos namuose paslaugas, o turintiems labai sunkią negalią – dienos socialinės globos paslaugas namuose.

Daugiau informacijos apie asmeninio asistento paslaugą galima gauti telefonais 8 630 06 559, 8 655 64 322.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.