„Kaip tauta be savo istorijos nėra pilnavertė, taip ir kiekvienas žmogus, pasiekęs tam tikrą brandą, linksta ieškoti savo šaknų, identiteto, savo šeimos istorijos, lyg tiltas sujungiančios vietas, žmones, įvykius. Manau, kad pandemijos laikotarpiu žmonės ypač sujudo ieškoti atspirties taško, savo šaknų. Todėl tokie svarbūs šią vasarą tapo bendruomenių susibūrimai, traukę buvusius ir esamus kraštiečius į gimtąsias vietas“, – Surviliškio miestelio gimtadienio šventėje pastebėjo Vilma Živatkauskienė, LR Liberalų sąjūdžio kandidatė į Seimą.

Tarp Paberžės ir Surviliškio

Apsilankymas Surviliškio šventėje „Tėviške, pakviesk ir aš sugrįšiu…“ ir Paberžėje Žolinių dieną anapus Nevėžio gyvenančiai kraštietei buvo ypatingas. „Savo krašto žmonės, vietovės sukelia labai teigiamas emocijas. Mano tėvelio tėvonija ir giminės šaknys yra Užupės kaime prie Paberžės, tad tos vietos kelia didelę nostalgiją… – prisipažino V. Živatkauskienė. – Su tėvelio gimtuoju kaimu saitai išlikę, kaip ir išlikusi kraujyje meilė žemei. Užupėje ūkininkauja giminaitė, močiutės jauniausiojo brolio anūkė, Jūratė Antanavičienė.“

Paberžėje, kaip ir pas daugelį kėdainiečių, vykdavę giminės krikštai, priimta Pirmoji Komunija. Ji pritaria, kad Paberžė yra magiška vieta: „Tuo įsitikinau ir vėliau, dirbdama Kėdainių gamtininkų namuose, stovyklaudama su gamtininkų būreliu. Šis jausmas apėmė ir lankantis Žolinių šventėje šeštadienį. Žmonės toje vietoje renkasi šilti ir nuoširdūs, nesvarbu, kokie keliai juos atvedė: gydyti sielą, dalyvauti šventėje ar piligrimystėje.“

Tiltai tarp krantų ir žmonių

Paberžėje prasideda piligrimų kelio „Camino Lituano“ atkarpa. Pašnekovei ši atkarpa simbolinė, ypatinga – jungianti abu Nevėžio krantus, o tuo pačiu ir ten gyvenančius žmones, jų istorijas. „Šis kelias eina pro Surviliškį, kuriame taip pat yra mano prosenelių kapai, po to kelias pėsčiųjų tiltu keliasi į kitą Nevėžio pusę“, – pasakoja Vilma.

Jai pačiai tuo tiltu dažnai tekdavę keliauti į Surviliškį vaikystėje – nors mokyklos, kaip kai kurie vaikai, ten nelankė, į bažnyčią sekmadieniais vesdavosi močiutė Morta Urbelienė (mergautinė pavardė Vaitkevičiūtė).  Grįžusi iš tremties ir apsigyvenusi Gineitų kaime, močiutė jautė didelę trauką aplankyti Surviliškio kapinėse besiilsinčius savo artimuosius, mamą, nes anksti liko našlaitė. „Močiutė buvo aktyvi bažnytinės bendruomenės narė nuo jaunystės. Ji priklausė Tretininkų sąjungai. Močiutė Sibire krikštydavo vaikus, suteikdavo sunkiai sergantiems paskutinį patepimą, tik negalėjo tuokti“, – šeimos istorijos skrynią praveria Vilma.

Tačiau krantus, pasak pašnekovės, jungia ir patys žmonės savo iniciatyvomis: „Surviliškio miestelio šventėje sutikau kūno kultūros mokytoją Vijoletą Počiulpienę, kuri daug metų Nepriklausomybės dienai organizuoja bėgimą Surviliškis–Šventybrastis, dalyviai ten uždega žvakelę prie paminklo Lietuvos Nepriklausomybei.“

Vilma Živatkauskienė, kandidatė į Seimo narius (antra iš dešinės), ir Saulius Grinkevičius, LR Liberalų sąjūdžio
Kėdainių skyriaus pirmininkas (trečias iš dešinės), domėjosi, kuo gyvena Surviliškio krašto žmonės.

Kuria gyvenimą gimtinėje

Pasak Vilmos, labai gera matyti, kad Surviliškio miestelio šventėje pagerbti bendruomeniški žmonės, naujakuriai, kad skamba saviveiklininkų dainos, o Paberžėje – prisimintos liaudies tradicijos ir amatai. „Darbų ir rūpesčių verpete nepraraskime ryšio su šeimos istorija, giminaičiais, nepamirškime krašto istorijos. Jei neskiepysime meilės savo kraštui ir vaikams, mūsų ir toliau mažės. Be abejo, tam turi įtakos ir ekonominė situacija, tačiau svarbiausia – požiūris. Savo gyvenimą žmonės gali kurti ir čia, gimtinėje“, – neabejoja kandidatė į Seimą V. Živatkauskienė, rinkimuose atstovaujanti Liberalų sąjūdžiui.

„Politinė reklama bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 63“

Panašios naujienos

10 Responses

 1. Laima

  Kiek skaitau apie Liberalų sąjūdžio kandidatę į Seimą Vilmą Živatkauskienę, negaliu atsistebėti ja. Ji kažkokia ypatinga, pilna idėjų, o idėjos galingesnės už žmogaus fizinės galias ji, kaip mozaikos akmenėlis, iš kurių susidėlioja visuomenės paveikslas. Tikra tiesa, kuo žmogus protingesnis ir geresnis, tuo daugiau gėrio pastebi ir kituose žmonėse. Tikiu, kad žmonės atiduos savo balsą rinkimuose už jus, nes jus to tikrai verta. Ačiū, kad esate.

  Atsakyti
  • Jorune

   tIKIU, KAD PRAPIS RINKIMUS SURINKUSI VOS DU PROCENTUS 😉 PATI PAMATYSI, TADA IR PAKALNBESIM, KAIME NIEKAS JOS NEZINO, MIESTE TUO LABIAU.

   Atsakyti
 2. Bronius

  Kiekviename susitikime ponia Vilma dovanoja mums savo brangius lobius, besidalindama savo gyvenimu. Tvirtai tikiu jos sėkme.
  ,, Mąstymas, kuris jus atvedė čia, kur dabar esate, nuves ten, kur svajojate būti „(A. Einštein).

  Atsakyti
 3. Stanislovas Arlauskas

  Cirkas ant ratų jau rieda per Lietuvą :buvęs, tarnavęs, prisivogęs ir vis negauna-vėl čiulba kaip lakštingala – tik kartais užsikerta. (Delfi)

  Atsakyti
 4. Kaunietis

  Ką čia tas pajacas agurkinis pliurpia…?? Jam jau seniai laikas savo agurkėlius sloikučiuose užsimarinuoti, ir be dainuojant dainas su vagylka, mėtyti leidus į taikinį…! Užtenka jau jo cirkų ir vaizdelių palitikoj… (Delfi)

  Atsakyti
 5. nu

  yra du veikėjai, vienas iš jų Uspaskichas, kuris jaučiasi nelaimingas dėl to, kad Lietuvoje nuo viruso mažai mirė žmonių. (Delfi)

  Atsakyti
 6. Gytis

  Ė, darbiečiai kelintu numeriu sąraše patalpinot jurbarkiečius, kurių sūnelis merginai suskaldė žandikaulį ir išvengė bausmės???

  Atsakyti
 7. Vidma

  Su darbo partija doram žmogui turėtų būti gėda eiti net grybų rinkti. Tegul apsikabina savo milijonus ir dingsta žmonėms iš akių, o renka šiukšles nepagalvoję žmonės. dp sukurta daryti sumaištį šalyje, negi dar kam neaišku. Na, kaip jiems negėda susidėti su ruskiu svarščiku… kai nėr kur žemiau. Tik prasmegti skradžiai į žemę. Baisu žmonės…. balsuoti už politinius perbėgelius!!!!
  Viešpatie apsaugok nuo maro,karo, bado ir nuo dp ir jos vardo. Amen.

  Atsakyti
 8. keidanskas

  Koc nevietinis,ale per praeitus rikimus į namus atsibeldus liberastų šaukliui pabalsuot už juos-mandagiai pasakiau jam ,kad nygdais ir nė per kur …

  Atsakyti
 9. Nomeda

  Visuomet žaviuosi žmonėmis, kurie negaili laiko ir lėšų kgiminės šventei mūsų šeimos rate tai nėra įprasta, tačiau vyro giminė kas keletą metų daro tokius susitikimus kokioje gražioje sodyboje. Ir tikrai tie susitikimai būna labai šilti

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.