Mirus draugui, netrukus po laidotuvių nuvyko į velionio sodybą ir išsivežė mobilią pirtį. Šiuos kaltinimus žinomam rajono veikėjui Rimantui Dubosui žeria neseniai tėvo netekęs kėdainietis fotografas Vaidas Juška. Pasak V. Juškos, pirtelę pavyko surasti pasitelkus socialinius tinklus bei policiją, dėl vagystės šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas. R. Dubosas šią istoriją vadina nesusipratimu bei tikina pirtelės nevogęs, o ją tik pasiskolinęs.

Dingusios pirties ieškota ir pasitelkus socialinius tinklus

„Maitvanagiai dirba. Pasidalinkite. Vakar vakare buvo pavogta a.a. Tėvuko pirtis“, – praėjusį antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė fotografas V. Juška.
Jis pasidalino iš Kėdainių kilusios žurnalistės Renatos Šakalytės – Jakovlevos įrašu:

„Vakar Raseinių rajone, Butkiškės kaime, esančiame šalia autostrados Kaunas – Klaipėda, buvo pavogta štai tokia pirtelė ant ratų. Ji yra unikali, gaminta pagal individualų užsakymą ir antros tokios tikrai nėra.

„Gaila, kad tokios moralės žmogus po tėvo mirties nusprendė, jog pirtis jam bus labiau reikalinga, ir pavogė“, – kaltinimus R. Dubosui žėrė žinomas fotografas V. Juška.

Ši pirtelė priklausė man artimam žmogui, kurį vos prieš savaitę išlydėjom į amžinybę. Todėl labai tikėtina, kad vagys tai žinojo. Labai prašau visų dalintis šia informacija, o ką nors žinančius pranešti <…>, už pagalbą bus atsilyginta.

O šiaip tai vagims linkiu greičiau susiprasti klydus ir grąžinti daiktą, iš kur paėmė“.

Paviešino tariamo vagies pavardę

Panašu, jog virtualioje erdvėje išplitus pagalbos prašymui bei pirtelės nuotraukai, rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Jau trečiadienį, pirmoje dienos pusėje, buvusi kėdainietė R. Šakalytė – Jakovleva pasidalino džiugia naujiena.

„Ačiū, ačiū, ačiū… Kiekvienam, kuris neliko abejingas pirtelės ant ratų dingimo istorijai. Kad dalinotės įrašu! Kad rašėt asmeniškai dėl informacijos. Ypač esu dėkinga ponui D, kuris padėjo sudėti paskutinius ir svarbiausius taškus ant „i“ pirtelės paieškose. Taip! Pirtelė rasta ir šiandien bus grąžinta į namus. Ji buvo pavogta ir už tai kaltininkas sulauks teisėto atsako! Nes visą procesą kuruoja ir pareigūnai. Deja, pirtelę atradom ne su jų pagalba, kaip bebūtų gaila, o su paprastų žmonių ir „Facebook“ sklaidos dėka. Ką gi, būkit saugūs ir jūs, ir jūsų turtas“, – rašė R. Šakalytė-Jakovleva.

Netrukus kėdainietis fotografas V. Juška socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino emocingą pranešimą, kuriame įvardino su šia istorija siejamo žmogaus pavardę.

„Yra toks menkas žmogelis – Dubosas R. jis vardu. Maitvanagis. Invalidu apsimeta. Esi išgama. Ne man tave teisti… Baigsi ten, kur tavo vieta… P.S Tai jis pirmadienį pavogė a. a. tėvuko pirtį ir parsivilko į savo irštvą prie Gynėvės…“ – paskelbė V. Juška.

Didžiausia žala – moralinė

Susisiekus su V. Juška, šis patikslino, jog pirtis, kuri jam priklauso nuosavybės teisėmis – jau rasta. Paklausus apie socialiniame tinkle viešai įvardintą įtariamąjį, V. Juška minėjo, kad šį žmogų jo velionis tėvas laikė savo draugu.

„Jis buvo kviečiamas į laidotuves, tačiau neatvyko. Užtat po laidotuvių savo visureigiu nuvažiavo į tėvuko ūkį ir prisikabinęs išsigabeno pirtį. Ją paslėptą sodyboje rado policijos pareigūnai, dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė V. Juška.

Kam prireikė mobiliąją pirtį gabenti iš kito rajono, R. Dubosas pateikė savo versiją. Esą reikėjo išbandyti važiuoklės stabilumą, patikrinti, kaip mobili pirtelė „elgiasi“ kelyje, taip pat – pabandyti ją nuleisti prie upės kranto.

Kėdainietis patikslino, jog įvardintas asmuo Kėdainių rajone yra žinomas kaip negalią turinčius žmones vienijančios organizacijos atstovas. „Ši pirtelė nuosavybes teise priklauso man, o ja naudojomės visi artimieji. Tai mums labai brangus daiktas. Gaila, kad tokios moralės žmogus po tėvo mirties nusprendė, jog pirtis jam bus labiau reikalinga ir pavogė“, – apgailestavo V. Juška.
Fotografas minėjo, kad, kol vyksta tyrimas, nenorintis plačiau komentuoti įvykio detalių.

„Aišku, jis dabar policijoje galės pateikti pačias įvairiausias savo versijas, neabejotinai taip ir darys. Tačiau faktas yra aiškus, šis žmogus iš velionio sodybos pasisavino daiktą, kuris jam niekaip nepriklausė“, – reziumavo neseniai tėvą palaidojęs kėdainietis fotografas V. Juška.

Tikino ne vogęs, o tik pasiskolinęs

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijai vadovaujantis R. Dubosas valdo sodybą Gožių kaime, prie Kėdainių ir Raseinių rajonų ribos, verčiasi baidarių nuoma, siūlo kitas pramogas, tarp jų – pasipliuškenimą kubile.

Paprašytas pakomentuoti istoriją su pirtele, kurios vagyste jis yra viešai apkaltintas, jis pareiškė, jog „viskas yra ne taip“ bei minėjo pirtelės nevogęs, o ją tik pasiskolinęs.

„Buvau nutaręs pasigaminti priekabą, tad prieš mirtį Vlado Juškos prašiau leisti pasižiūrėti, kaip sukonstruota jo pirtelės važiuoklė. Reikėjo ją išmatuoti, todėl atvažiavau ir ją nusivežiau pas save“, – sakė R. Dubosas.

Paklausus, kodėl pirties važiuoklės jis neapžiūrėjo ten, kur ji stovėjo, kam prireikė mobiliąją pirtį gabenti iš kito rajono, R. Dubosas pateikė savo versiją. Esą reikėjo išbandyti važiuoklės stabilumą, patikrinti, kaip mobili pirtelė „elgiasi“ kelyje, taip pat – pabandyti ją nuleisti prie upės kranto.

„Jeigu būčiau norėjęs vogti – to tikrai nebūčiau daręs dienos metu, su savo automobiliu. Gaila, kad taip viskas gavosi, labai atsiprašau velionio artimųjų“, – sakė R. Dubosas.

 

 

Panašios naujienos

One Response

  1. Na

    Tai bent. Išeina, kad ką nors pasiskolinti galima ir iš jau mirusio savininko. Vaikiškas teisinimasis.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.