Didžiausios Kėdainių rajono bendrovės „Lifosa“ darbuotojų azartas kautis protų mūšiuose neblėsta jau šešerius metus. Į finalinį „Protų kovų“ turą susirinko visos šešiolika šio sezono kovose dalyvavusių komandų, o septy­nioliktąja tradiciškai tapo jungtinė žiniasklaidos atstovų komanda. Nors staigmenos dėl pirmosios vietos laimėtojų nebuvo – nugalėtojais tapo Fosforo rūgšties cecho komanda „Kuklus klanas“, bet intriga dėl kitų prizinių vietų tęsėsi iki permainingo žaidimo pabaigos.

Šios gražuolės taurės buvo įteiktos trims geriausioms „Protų kovose“ besivaržiusioms komandoms.

„Protų kovos“ – tradicinis ir itin laukiamas bendrovės „Lifosa“ darbuotojų renginys, sutraukiantis daugiau nei šimtą žinių kovose varžytis norinčių lifosiečių. Dar praėjusių metų rudenį startavusiame žaidime iš viso buvo surengti penki etapai, ir tik paskutiniame paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai.

Beveik vienvaldžiai lyderiai

Lyderio pozicijų ir šiais metais neužleido komanda „Kuklus klanas“, kurios sudėtis per šešerius žaidimo metus keitėsi labai nežymiai. Pasak komandos kapitono Jono Japerto, komandoje atsirado tik vienas naujas narys. Vyriškoje „Kuklaus klano“ komandoje žaidžia vienintelė moteris.

Bendrovės „Lifosa“ organizuojamos „Protų kovos“, kurios pirmą kartą įvyko 2013 metais Jaunųjų specialistų klubo iniciatyva, skirtos ne vien protui pamiklinti ar vertingam piniginiam prizui laimėti. Visa tai – tik priedas prie didžiausios vertybės, tai yra, bendravimo.

„Kas lemia mūsų pergales? Sunku pasakyti, čia reiktų priešininkų klausti, kodėl jiems nesiseka, – juokavo J. Japertas. – Temomis nesame pasiskirstę, o mums įdomesni tie klausimai, kuriuos reikia išmąstyti.“ Beje, ši komanda gali būti vadinama vienvalde šio žaidimo laimėtoja – jie pirmosios vietos laimėtojais buvo tapę net penkis kartus iš šešių galimų!

Tradiciškai, komandos buvo apdovanotos ir už šmaikščiausius atsakymus, kurie, nors ir nebuvo teisingi, tačiau sukėlė nemažai juoko.

Šiais metais antrosios vietos laimėtojais tapo pirkimų ir logistikos departamento darbuotojų komanda „Pakopa po pakopos“, trečiosios – „Mechanikos cechas“. Prizininkai buvo apdovanoti piniginiais čekiais bei atminimo taurėmis: komandai „Kuklus klanas“ atiteko 1000 eurų čekis, antrąją vietą pelniusiai komandai – 800 eurų, trečiajai – 700 eurų.

Kovos dėl prizinių vietų

Nors naujovių šiame intelektualiajame žaidime sugalvoti yra sunku, tačiau kiekvienais metais komandos rodo vis geresnius žaidimo rezultatus.

„Naujovių šiame žaidime sugalvoti sunku, tad jis toks pat kaip ir praėjusiais metais. Tačiau, jei pažiūrėtume į turnyrinę lentelę, pamatytume, kad padaugėjo komandų, kurios rodo gerus rezultatus“, – prieš lemiamas finalo kovas pastebėjo bendrovės „Lifosa“ administracijos direktorius Juozas Baniota.

Antrosios vietos laimėtojai – komanda „Pakopa po pakopos“.

Pasak jo, nors pirmosios vietos lyderiai ir aiškūs, tačiau dėl 2–8 vietos verda rimta kova.

„Anksčiau dėl prizinių vietų kaudavosi 3-4 komandos, dabar – aštuonios. Na, o lyderiai išlieka tie patys: Fosforo rūgšties cechas. Vienintelė išeitis turbūt būtų atimti iš komandos lyderį J. Japertą, tada komandai gal taptų šiek tiek liūdniau“, – juokavo AB „Lifosa“ administracijos direktorius.

Vieta pabendrauti

Žinoma, „Protų kovos“, kurios pirmą kartą buvo suorganizuotos 2013 metais Jaunųjų specialistų klubo iniciatyva, skirtos ne vien protui pamiklinti ar vertingam piniginiam prizui laimėti. Visa tai – tik priedas prie didžiausios vertybės, tai yra, bendravimo.

Treti liko „Mechanikos cecho“ žaidėjai.

„Iš esmės protų kovos ir vyksta dėl bendravimo. Juk yra cechų, kuriuose žmonės dirba pamainomis ir vieni kitų nepažįsta. Tad tokie renginiai kaip „Protų kovos“ ar bendrovės darbuotojų spartakiada padeda susipažinti, pabendrauti, pabūti drauge. Na, ir žinoma, gerinti savo intelektinį lygį. Tad jeigu darbuotojai pageidaus, protmūšio žaidimus tęsime ir toliau“, – kalbėjo J. Baniota.
Šiais metais žaidimui dirigavo ir klausimus ruošė kėdainietis Tomas Satkauskas.

Klausimus aptarinėja ir po žaidimo

Bendrovės „Lifosa“ administracijos direktorius Juozas Baniota (kairėje) ir Kęstas Šlama sumavo galutinius „Protų kovų“ rezultatus.

Indrė Mažeikienė, AB „Lifosa“ viešųjų ryšių specialistė, taip pat džiaugėsi tuo, kad kasmet vis daugiau bendrovės darbuotojų nori dalyvauti „Protų kovose“. Pirmą kartą žaidime dalyvavo 13 komandų, šiemet – jau 16. Vis dar žaidžia ir tie jaunieji specialistai, kurie inicijavo viktoriną, o žaidėjų gretas papildo dar daugiau jaunų žmonių. „Nors pirmoji vieta, lyderiai aiškūs, intriga išliko iki paskutinio turo“, – apžvelgdama šio sezono žaidimą, sakė bendrovės atstovė. Pasak jos, jei ir kyla kokių nors klausimų, juos pavyksta išspręsti dar žaidimo metu, tad komisijai nagrinėti apeliacijų netenka.

„Tai sveikas azartas, kuris skatina visus prisijungti. O klausimus žmonės aptarinėja ir po žaidimo, kartais girdime apie tai kalbant dar kelias dienas“, – šypsojosi I. Mažeikienė.

Pakviesti ir žurnalistai

Jau ne pirmus metus finaliniame „Protų kovų“ žaidime varžosi ir rajono žiniasklaidos komanda „Nuogi į dilgėles“.

Ne mažiau negu pagrindinių apdovanojimų ceremonijos žaidimo dalyviai laukia ir humoristinių nominacijų paskelbimo. Šįkart ir vėl visos komandos buvo pagerbtos už šmaikštumą, originalumą ir bandymus išsisukti iš padėčių, kai nežinai, ką pasakyti, o atsakymas būtinas. Tradiciškai finaliniame „Protų kovų“ etape svečių teisėmis dalyvavo ir jungtinė Kėdainių rajono žurnalistų komanda „Nuogi į dilgėles“. Nors dėl prizinių vietų jie ir nekovojo, tačiau azarto atsakinėjant į suktus ir įdomius klausimus taip pat nestokojo.

 

 

(Bendrovės archyvo nuotr.).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.