Savaitgalį žmonių skirtumai tapo jų jungtimi – keliose šalies savivaldybėse vyko Lietuvos švietimo pagalbos tarnybų ir asociacijos „Camino Lituano“ organizuotas žygis, skirtas paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Kadangi piligriminis kelias veda pro Kėdainių rajoną, prie iniciatyvos gausiai prisijungė kėdainiečiai.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos vadovė Ingrida Neliupšienė, žygyje dalyvavo daugiau nei 100 žmonių: mokinių, šeimų su vaikais ir visų, kurie panoro prisijungti, taip pat buvo svečių iš Jonavos. Kelias vedė nuo Surviliškio iki Šetenių, kur žygeiviai vaišinosi karšta koše, o eidami susipažino tiek su aplankytais objektais, tiek išgirdo pasakojimų apie tai, kas yra „Camino Lituano“. Apie autistus vaikus pasakojo Jurgita Gasiūnienė iš asociacijos „Mes – kitokie vaikai“.

„Žygis, renginys pranoko lūkesčius, pasikrovėm labai daug gerų emocijų. O Jurgita Gasiūnienė pasakė, kad tai buvo pati pačiausia autistiškumo supratimo diena. Klausėme ir vaikų nuomonės. Jie sakė, kad patiko tiek, jog dar norėtų pakartoti. Be to, buvo ir pirmųjų kartų – vieni žygeiviai pirmą kartą susipažino su „Camino Lituano“, o kiti dar nė karto nebuvo buvę Šateniuose“, – sakė I. Neliupšienė.

Žygio akimirkos – nuotraukų galerijoje (I. Neliupšienės nuotr.)