Kėdainiuose artimiausiu metu turėtų nelikti dar vieno pastato vaiduoklio. Sunkioji technika jau kuris laikas dirba prie Žemaitės gatvėje prie buvusios katilinės. Jos griovimui išduotas leidimas.

Ilgus metus nenaudojama stovėjusi Žemaitės gatvės katilinė netrukus bus nugriauta.

Ilgus metus nenaudojama stovėjusi Žemaitės gatvės katilinė netrukus bus nugriauta.

Pasak leidimą statinio nugriovimui išdavusio savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Sauliaus Zako, šis pastatas priklauso UAB „Baltisches Haus“, kurią įsteigė broliai George, Oliver ir Nicolas Ortiz, veiklą pradėję 1995 metais. Bendrovė, įkurta prekybos tinklo IKI plėtrai, šiandien yra savarankiška nekilnojamojo turto projektų vystytoja ir valdytoja.

„Tas pastatas priklauso tai pačiai bendrovei, kuri turėjo nupirkusi ir buvusios „rasos“ parduotuvės pastatą. Ilgus metus nenaudojamą „rasą“ jos šeimininkai jau sulygino su žeme. Dabar jie imasi panašių veiksmų kitoje vietoje. Mano turimomis žiniomis, iš pradžių Žemaitės gatvės katilinę buvo nupirkę vieni asmenys ir jame planavo įrengti automobilių remonto servisą, tačiau tos minties atsisakė ir statinį perpardavė. Naujieji šeimininkai, „Baltisches Haus“, turėjo savų planų, ką ir kaip su juo daryti, tačiau jų laikui bėgant atsisakė“, – sakė S. Zakas.

Be minėtų pastatų Kėdainiuose „Baltisches Haus“ valdo dar ne vieną sklypą ir statinį, tarp kurių „Giraitės turgavietė“, baigiamas statyti „Lidl“ prekybos centro pastatas, sklypas Liaudies gatvėje“, – sakė S. Zakas.

Specialisto teigimu, kol kas statinių savininkai tik išsiėmė leidimus nugriauti pastatus ir planų ateičiai neišduoda: „Gal ir turi sumanę, ką tuose sklypuose norės daryti, tačiau šiai dienai planais nesidalija. Manau, kad miestiečiams svarbiausia, jog mieste nelieka apleistų pastatų, o bus tvarkinga erdvė.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.