Trečiadienį Babėnuose, greta keturis šimtus metų stūksančio Mikalojaus Daukšos ąžuolo, Žaliąja vėliava ir sertifikatais už aplinkosauginę veiklą apdovanotos dvi Kėdainių mokymo įstaigos. 12-tą kartą iš eilės apdovanojimą pelnė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija ir 6-tą – Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“.

Šios abi mokymo įstaigos ne pirmus metus bendradarbiauja, vykdydamos įvairius aplinkosauginius projektus.

„Esame dėkingi „Atžalyno“ gimnazijai, nes ji padėjo mums žengti pirmuosius žingsnelius .Šiuo metu mūsų rengiamuose projektuose dalyvauja ir vaikų tėveliai. Pavyzdžiui, jie su savo atžalomis noriai mokosi rūšiuoti atliekas“, – džiaugėsi lopšelio-darželio „Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Nijolė Satkauskienė, pastebėjusi, kad bendradarbiavimas šiuo metu yra išsiplėtęs į tarptautinius vandenis.

Jaunosios kartos atstovai, pasak projekto kuratorės, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos biologijos mokytojos Veros Remenčienės, mokosi „draugauti“ su gamta sodindami medelius, keldami inkilus, apsilankydami parko ar girininkijos prieglobstyje ir čia kūrendami laužą bei kepdami dešreles. Arba įsijungdami į akciją „Darom“, kurios metu ugdomi ir pažintiniai gebėjimai. Taip pat dalyvaudami tarptautiniuose konkursuose, konferencijose, pažintinėse ekskursijose.

„Visuomet mokinius užkrečia suaugusiųjų pavyzdys, stengiamės moksleivius ne tik pakviesti į gamtą, bet taip pat skatiname ją atidžiai stebėti. Gal pasirodys keista, tačiau šių dienų moksleiviai kartais neskiria eglės nuo pušies… Neatpažįsta kankorėžių, neskiria paukštelių“, – pridūrė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos Ekologų klubo vadovė Jūratė Vaiginienė.

Gamtosauginių mokyklų programa – viena iš penkių Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) pasaulyje įgyvendinamų programų. Tai yra 1981 metais įkurta tarptautinė nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija.

Pagrindinis šio fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalųjį ir neformalųjį švietimą.