Šią savaitę Kaune eilinį kartą buvo sprendžiamas karštas regioninių atliekų tvarkymo klausimas. Tuo pat metu Kėdainiuose netyla aštrios diskusijos dėl numatomos Zabieliškio sąvartyno plėtros, dėl kurios dabartinė valdžia per savo ruporą – rajoninį laikraštį, kaltina nuėjusią rajono valdžią.

Neva tuometiniai rajono vadovai pasirašė statybas leidžiančius dokumentus, taip suteikdami galią šalia Kėdainių nevaldomai augti šiukšlynui, į kurį bus gabenamos visų Kauno regiono savivaldybių atliekos.

Valstybinė įstaiga

Pasirodo, ir fiziniams, ir juridiniams asmenims galioja ta pati tvarka. Leidimai statybai šalyje išduodami per vieną vienintelę instituciją – Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą.

Beveik prieš 20 metų išduotas leidimas steigti Zabieliškio sąvartyną problemų kelia iki šiol.

Šios informacinės sistemos užsakovas – Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

Gauna pranešimą

Fiziniam ar juridiniam asmeniui parengus projektą, jo vadovas į šios sistemos išorinį portalą „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt) sukelia konkrečiai statybai reikalingus dokumentus ir projektą. Tuomet bet kurios šalies savivaldybės, kurioje planuojamas statybų objektas, administracijos atsakingas asmuo gauna pranešimą, kad yra parengtas projektas, kuris priklausomai nuo aplinkybių turi būti derinamas.

Kiekvienas projektas yra derinamas su tomis institucijomis, kurioms skirta kompetencija kontroliuoti vykdomas veiklas konkrečiame projektuojamame objekte – visuomenės sveikatos, aplinkosaugos, priešgaisrine ir kitomis įstaigomis.

Rajono tarybos narys S. Grinkevičius: „Nei meras, nei administracijos direktorius neturi galių išduoti leidimą statyboms“.

Generuoja automatiškai

Jeigu į „Infostatybą“ sudėti dokumentai atitinka visus projektui keliamus reikalavimus ir yra gauti pritarimai, sistema automatiškai generuoja leidimą. Savivaldybės darbuotojas, atsakingas už leidimo išdavimą, jį išduoda. Tačiau, jeigu atsakingas savivaldybės darbuotojas, po to, kai yra projektui pritarta, nenurodydamas argumentuoto motyvo, leidimo neišduoda, o leidimo išdavimo laikas pasibaigė, jis nustatyta tvarka yra baudžiamas.

Neturi jokių galių

Pastaruosius penkerius metus dėl Zabieliškio sąvartyno plėtros statybų leidimo pasirašymo kaltinamas buvęs tuometinis rajono meras, šios kadencijos tarybos narys Saulius Grinkevičius. Tačiau jis tai neigia ir primena beveik du dešimtmečius besitęsiančią šio sąvartyno istoriją.

„Nuo 2015 metų girdžiu netiesą, kad daviau leidimą Zabieliškio plėtrai, bet juk leidimus statyboms automatiškai išduoda jų tvarką reglamentuojanti „Infostatyba“. Nei meras, nei administracijos direktorius, nei skyrių vedėjai neturi jokių galių išduoti leidimą statyboms ar kaip nors tam daryti įtaką“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

Tęsiasi metų metus

Įsteigti regioninį Zabieliškio sąvartyną beveik prieš 20 metų leido tuometinė Kėdainių rajono valdžia. Sąvartynas pradėtas eksploatuoti 2003 metais. Visą tą laiką ilgametis rajono tarybos narys S. Grinkevičius su kolegomis priešinosi jo plėtrai.

„2001–2002 metais rajono tarybai svarstyti buvo pateiktas klausimas dėl regioninio sąvartyno atsiradimo Kėdainiuose. Tuometinė rajono valdžia labai energingai gynė šį projektą, kad jis būtų patvirtintas. Deja, bet tuo metu mūsų kelių opozicijos atstovų pasipriešinimas, jog mums nereikia sąvartyno, nebuvo išgirstas. Sprendimas buvo priimtas. Stengėmės, kovojome, įrodinėjome, bet nieko neįtikinome, kad toks objektas rajonui yra nereikalingas ir nenaudingas“, – priminė S. Grinkevičius.

Parengė anksčiau

Po to bandyta ieškoti kompromiso, kad kėdainiečiai turėtų bent materialinę naudą – mokėtų mažesnius mokesčius už atliekų tvarkymą. Tačiau ir tai tuometinei valdančiajai daugumai netiko. Taip prieš beveik du dešimtmečius buvo palaimintas regionio Zabieliškio sąvartyno atsiradimas.

„Plėtros leidimai buvo priimti daug anksčiau, nei 2015 metais pradėjau dirbti meru. Tais metais gegužę, praėjus lygiai mėnesiui nuo mano darbo rajono vadovu pradžios, į savivaldybę atkeliavo dokumentai, kad leidimas statyboms išduotas. Kadangi Zabieliškio sąvartyno plėtros projektas buvo paruoštas gerokai anksčiau, nei prasidėjo mūsų kadencija, mus pasiekė jo rezultatas – leidimas“, – sakė S. Grinkevičius.

7 komentarai

 1. Juozas

  Miela teksto autore, iš jūsų straipsnio nesuprantu, kas tuo metu buvo meras, galiu jums atsakyti, kad ponia Naujokienė. Kas buvo opozicijoje, ogi Grinkevičiua, Kižauskas ir kt. Dabar tikrai sunku iš jūsų straipsnio sunku suprasti kas ką darė nedarė ‘Patarimas, prieš rašant labiau pasigilinkit.

  Atsakyti
 2. Artūras

  Tai išdavė Naujokienė šî ponia Kedainiams pridirbo visko, o dabar dar nori prastumti žentelį į merus po 3 metų

  Atsakyti
 3. Jus

  pone Sauliau, nesukit galvos. Mes jus, pažįstame kaip puikų žmogų, merą. Nė vienas nebuvo iš rinktas tiesiogiai. Tik jūs. Žinome kiek gero padarėte Kėdainiams. Ačiū jums.
  O šita kortą ištraukė specialiai prieš rinkimus, kad tik kaip nors įkąsti Liberalų sąjūdžiui. Puikiai žino situaciją ir ta Naujokienė ir visi kiti.

  Atsakyti
 4. Begalo

  geras ir teisingas straipsnis.
  Ačiū, kad apie tai rašote. Padedate susigaudyti. Tik,, Kėdainių mugėje „pamatome jų tikrąjį veidą. Nešvarūs triukai taip ir sklinda per valdančiųjų ruporą. Kas jiems belieka? O gi, pasikarti sausos eglės viršūnėje.

  Atsakyti
 5. Žmonės

  supranta, pilti srutas ant sąžiningų tarybos narių yra paskutinis nevykėlių išsigelbėjimas, paskutinė galimybė kaip nors išsikapanoti iš juos pagimdžiusios tuštybės, kurioje nėra sąžinės, saiko ir atsakomybės jausmo. Jų kalba sukonstruota taip, kad paslėptų melus, aferas.

  Atsakyti
 6. Arvydas

  Kai neturi prie ko daugiau prisiknisti pradeda pulti asmenybę, tai tik rodo, kad autorius parašė puikiai.

  Atsakyti
 7. šita

  daugiaveidė, prisitaikėlė galėtų dingti iš akiračio. Tegul pradeda rašyti memuarus apie didžiausius savo gyvenimo pasiekimus. Samdyto politiko asistentė…
  Prokuratūra kreipėsi į VRK dėl gapšio neliečiamybės panaikinimo.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.