Ar tikrai taip bus saugomas vienintelis ir garsusis Kėdainių laivas – vytinė „Vėtra“? Tokį klausimą kartu su nuotraukomis laikraščiui „Kėdainių mugė“ uždavė skaitytojai.

Pasirodo, žiemai laivas pastatytas ir saugomas vienos Kėdainių miesto įmonės kieme. Pasak vytinės statytojo Dariaus Petkevičiaus, ji patogiai aukščiau pakelta, todėl viskas turėtų būti gerai.

„Šitaip stovinčiam laivui nieko neturi nutikti. Paprašiau, kad jį pastatytų aukščiau, o nepaliktų ant žolės. Visi laivai žiemoja lauke. Kėdainių krašto muziejus turėtų jį apdengti, o pavasarį jį ištepsiu ir paruošiu sezonui“, – sakė D. Petkevičius.

Primename, kad vytinė „Vėtra“ priklauso Kėdainių krašto muziejui, kuris turi pasirūpinti ir jos žiemojimu. Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis atsakė, kad laivas bus apdengtas tada, kai artimiausiu metu bus specialiai jam pagamintas tentas.

Lapkričio pabaigoje Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis skelbė, kad „Vėtros“ išlaikymas mokesčių mokėtojams kainuos net apie aštuonis tūkstančius eurų.

Ar tiek ir kainuoja toks laivo žiemojimas gryname ore?

„Nežinau dėl sumos. Gal ten suklydo kažką. Buvo priskaičiavę, kad kas metus. Gal kokia klaida į jų skaičiavimus įsivėlė“, – svarstė D. Petkevičius.