Kėdainių senamiestyje šalia pėsčiųjų tilto per Nevėžį prieplaukoje įkurdinta istorinė vytinė šį šeštadienį išplauks į pirmuosius šiais metais reisus. Valandos trukmės plaukimai Nevėžio upe, jei tik bus tinkamos sąlygos, vyks šeštadie­niais 17 val., o pagal užsakymus ir kitomis dienomis ar valandomis.

Vytine gali plaukti iki 10-ies žmonių

Senuoju Nevėžio upės keliu su atkurta tipiška Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais vidaus vandenyse plaukiojusių prekybinių burlaivių kopija kėdainiečius ir miesto svečius plukdys du kapitonai – Kėdainių kultūros centro darbuotojai Arturas Saja ir vytinės statytojas Darius Petkevičius.

Maršrutas tradicinis – jis drieksis nuo prieplaukos Vilainių kryptimi iki geležinkelio tilto ir atgal iki senojo uosto šalia Skongalio, plačiausioje upės vietoje apsisukęs laivelis grįš į prieplauką ties Didžiąja Rinka.

Vytine gali plaukti iki 10-ies žmonių. Suaugusiesiems bilietas kainuos 7 eurus, vaikams nuo 4 iki 7 metų – 3 eurus. Vaikai iki 4 metų bus plukdomi nemokamai. Kol kas planuojama keleivius plukdyti kiekvieną šeštadienį 17 val. Norintieji plaukti turi užsiregistruoti tel. 8 615 43 296. Bilietai bus parduodami prieplaukoje likus 30 min. iki plaukimo. Kiekvienam plaukusiajam bus dovanojami magnetukai su vytinės vaizdu.

Pasak Kėdainių kultūros centro atstovų, „Vėtra“ pamėgo plaukioti šeimos ar draugų kompanijos, užsakančios šią pramogą gimtadienio ar kokia kita proga.

Vieni jau plaukė, kiti – gal irgi išbandys

„Labai apsidžiaugiau, kai Kėdainiuose prie Nevėžio atsirado prieplauka ir buvo pastatytas laivas „Vėtra“. Šia vytine esu plaukusi vienos mieste vykusios šventės metu, tada buvo galima plaukti už dyką, tad užsiregistravau ir plaukiau, nes buvo įdomu išbandyti naują pramogą.

Iš istorijos žinau, kad prieš kelis šimtmečius Kėdainiuose Nevėžiu plaukiojo nedideli laivai, jais būdavo gabenama mediena, javai, įvairūs maisto produktai ir net pelenai, ir savo uostą miestas turėjo, tad, kai plaukiau vytine, pabandžiau įsivaizduoti, kokį miestą anuomet matė atplaukiantys pirkliai.

Plaukimo metu Kėdainius pamačiau kitu kampu, buvo įdomu praplaukti po tiltais, pro senąjį uostą, buvusį už dabartinės viešosios bibliotekos, pamatyti, kaip atrodo upės dugnas ir pakrantės. Ypač įdomiai atrodė senamiesčio zona. Valanda plaukimo prabėgo nepastebimai, juolab, kad vytinę vairavęs vyriškis mums papasakojo nemažai įdomių istorijų. Siūlyčiau visiems, kas dar neplaukė „Vėtra“, būtinai tai išbandyti, ypač dabar, kai gamta tokia graži“, – sakė kėdainietė Elinga.

„Man plaukti šia vytine neteko, o anūkas gal ir norėtų. Šaunu, kad turim nors tokią atrakciją. O kaina, kaip šiais laikais, normali“, – teigė krantine su anūku vaikštinėjęs Sergejus.

„Ankstesniais metais vytinė mums po langais praplaukdavo. Buvome prie jos fotografuotis, bet plaukti dar neteko, o vasarą kodėl to neišbandžius, juk ne kiekvienas miestas gali pasigirti turintis laivą. Tai netradiciška“, – savo pastebėjimais pasidalijo miesto gyventoja Dalia.

Prieplaukoje su drauge laiką leidusi Akvilė irgi pripažino, kad plaukimas vytine – visai įdomi pramoga, ypač turistams.

Jei vanduo Nevėžyje būna labai nusekęs ar, atvirkščiai, labai pakilęs – laivas plaukti negali.

Titulinė nuotrauka: Istorinė vytinė „Vėtra“ jau trečią sezoną plukdys kėdainiečius ir miesto svečius Nevėžio upe. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)