Gegužės 17–31 d. į renginius Lietuvoje ir kitose šalyse tradiciškai pakviečia Lietuvos rašytojų sąjungos rengiamas iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys – tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2015“.

Dainuoja aktorius G. Arbačiauskas.

Dainuoja aktorius G. Arbačiauskas.

Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

„Poezijos pavasario 2015“ renginiai vyko ir Kėdainių rajone. Eiliuoto žodžio gerbėjai eilėraščių skaitymų, dainuojamosios poezijos kūrinių galėjo klausytis net dviejose vietose – Kėdainių šv. Jurgio parapijos bažnyčioje bei Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo kaimo medinėje bažnytėlėje.

Į Kėdainius buvo atvykę Zita Mažeikaitė, 2010 metų Poezijos pavasario laureatė, Meilė Kudarauskaitė, 13 knygų autorė, Jurgita Jasponytė, 2015 Zigmo Gėlės premijos laureatė, Laura Sintija Černiauskaitė, 2009 metų Europos Sąjungos literatūros premijos laureatė, poetas Julius Žėkas, Gasparas Aleksa, 2012 metų Petro Cvirkos premijos lauretas ir aktorius Giedrius Arbačiauskas. Pastarasis gitara atliko dainuojamosios poezijos kūrinius.

„Stengiuosi, kad dainų tekstai būtų prasmingi, kad turėtų mentalinę vertę“, – sakė G. Arbačiauskas.

Tai – jau 51-asis kartas, kai visoje Lietuvoje rengiami poezijos skaitymai.

Tiek dalyviai, tiek ir susirinkę klausytojai džiaugėsi ne tik skambiu poezijos žodžiu, bet ir geru oru bei išskirtine galimybe tokių renginių dėka pakilti virš kasdienybės ir rutinos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.