Šią savaitę išrinktasis Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pradėjo susitikimu su Vokietijos Brandenburgo žemės parlamento nariu Peter Vida.

Vokietijos Brandenburgo žemės parlamento narys Peter Vida pažintį su Lietuva pradėjo nuo Kuršių Nerijos aplankymo, o užsukęs į Kėdainius panoro pabendrauti su išrinktuoju meru Sauliumi Grinkevičiumi, kad sužinotų jo nuomonę apie galimą bendradarbiavimą.

Vokietijos Brandenburgo žemės parlamento narys Peter Vida pažintį su Lietuva pradėjo nuo Kuršių Nerijos aplankymo, o užsukęs į Kėdainius panoro pabendrauti su išrinktuoju meru Sauliumi Grinkevičiumi, kad sužinotų jo nuomonę apie galimą bendradarbiavimą.

Pasak svečio, jam norisi į Vokietiją parvežti kuo daugiau žinių ne tik apie Lietuvą, bet ir Latviją ir Estiją. „Kad ir kaip būtų gaila, labai daug vokiečių, net nežino, kad egzistuoja savarankiškos Baltijos šalys. Dažnas vokietis žino, kad į šiaurę nuo jo gimtinės yra Lenkija, o toliau Rusija. Jau ne kartą savo parlamente diskutavome, kad reikia užpildyti tokias tautiečių spragas. Tai geriausia padaryti per bendradarbiavimą. Esu deleguotas susipažinti su Baltijos šalimis ir parvežti kuo daugiau informacijos apie jas. Lietuvą pažinti pradėjau nuo man įdomiausios dalies – Kuršių Nerijos. Vėliau atvykau į Kėdainius, kuriuos mano pažįstami žmonės pristatė, kaip ekonomiškai perspektyvų ir politinėse permainose atsidūrusį rajoną. Malonu buvo susitikti ir pakalbėti su išrinktuoju meru. Jį matau esant supratingą, ambicingą ir principingą žmogų. Man buvo įdomu sužinoti, kodėl sėkmingai veikiančios įmonės vadovas nutarė siekti mero posto. Man įdomu, kaip naujasis meras įsivaizduoja Kėdainių ekonomiką, plėtrą, žmonių gyvenimo kokybę. Nors pokalbiui turėjome apie valandą, pamačiau, kad kėdainiečiai žengė gerą žingsnį, krašto valdymą patikėdami energingam rimtų permainų nebijančiam bei idėjų nestokojančiam verslininkui“, – po pokalbio su išrinktuoju Kėdainių rajono meru S. Grinkevičiumi sakė P. Vida.

S. Grinkevičius sakė buvęs maloniai nustebęs, kai sužino9jo apie Brangerburgo žemės parlamentaro norą su juo susitikti: „Džiugu, kad vokiečiai domisi mūsų šalimi, kad nori ją pažinti ir tai daro ne tik lankydamiesi sostinėje, bet ir mažesniuose miestuose. Svečias teiravosi ir apie politiką, ir apie ekonomiką, ir apie socialines aktualijos, domėjosi, kuo gyvena mūsų krašto senjorai ir jaunimas. Manau, kad vokiečių noras pažinti Europos Sąjungos šalis ir užmegzti bendradarbiavimą su jomis yra labai sveikintinas. Kadangi su Brandenburgo žemė nėra tarp Kėdainių rajono partnerių, tai tikiuosi, jog šis vizitas gali būti pirmąja kregžde siekiant partnerystės tarp vidurio Lietuvos ir minėtos žemės.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.