Kėdainiuose rastai nugaišusiai gulbei nebylei buvo patvirtintas paukščių gripo virusas, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ėmėsi apsaugos priemonių

Pasak tarnybos, apie kritusią gulbę veterinarijos specialistams pranešė Kėdainių gyventoja, kuri apdraskytą paukščio gaišeną pastebėjo vaikščiodama šalia Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tilto.

Nurodoma, kad VMVT ėmėsi būtinų apsaugos priemonių, kad virusas toliau neplistų, nes paukščių gripas – itin užkrečiama ūminė virusinė laukinių ir naminių paukščių liga. Šio viruso pagrindiniai nešiotojai ir platintojai yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai.

„Šiuo metu teritorija, kurioje buvo rasta sirgusi gulbė, pažymėta specialiais ženklais. Gavus pranešimų apie aplinkinėse vietovėse nugaišusius paukščius, nedelsiant bus atrenkami mėginiai ir siunčiami paukščių gripo tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą“, – teigia tarnyba.

Gulbę rado vasario 3 d.

VMVT Viešųjų ryšių skyrius „Kėdainių mugę“ taip pat informavo, kad pranešimą apie netoli Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tilto, ant kranto, rastą laukinio vandens paukščio (gulbės) gaišeną VMVT gavo š. m. vasario 3 d. popietę. „Tą pačią dieną mūsų specialistai nuvyko į vietą paimti mėginių paukščio gripo viruso tyrimams. Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, vasario 11 d. rastai gaišenai buvo
patvirtintas didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo
virusas“, – rašoma skyriaus atsakyme.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad VMVT nuolat ragina ir kviečia gyventojus radus nugaišusius laukinius vandens paukščius apie tai kuo skubiau pranešti VMVT specialistams, kas šiuo atveju ir padėjo nustatyti ligą.

Taip pat primenama, kad Lietuvoje šiais metais tai jau 4 atvejis, kai
didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas nustatomas gulbėms.
Anksčiau, t. y. sausio 7 d. šis virusas diagnozuotas laukiniams
paukščiams (taip pat gulbėms nebylėms) – Klaipėdos (2 atvejai) ir
Raseinių (1 atvejis) savivaldybėse.

Radus negyvą laukinį vandens paukštį reikėtų informuoti VMVT, nemokamu tel. nr. 8 800 40 403, arba VMVT Kauno departamento Kėdainių  skyrių, tel. 8347 53804 arba 8347 54243. Nugaišęs paukštis bus saugiai paimtas ir išsiųstas į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą dėl paukščių gripo tyrimo.

ELTOS (ELTA), „Kėdainių mugės“ inf.

(Asociatyvi „Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.