Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šiandien savarankiškos įmonės[1] gali teikti paraišką vienkartinei negrąžintinai subsidijai gauti. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatytus ir su Europos Komisija suderintus kriterijus, nurodytus apraše, atitinkančios įmonės paraiškos formą gali pateikti per Mano VMI (Mano VMI à Kitos paslaugos à Savarankiškos įmonės nukentėjusios nuo COVID-19 paraiškos subsidijai gauti teikimas).

„Pirmiausiai kreiptis dėl subsidijos kviečiame finansinius sunkumus dėl pandemijos patyrusias savarankiškas įmones, joms Mano VMI parengėme nesudėtingą paraiškos formą, kurioje, savarankiškai įvertinusios ar atitinka nustatytus kriterijus, įmonės turi nurodyti galiojančią savo įmonės sąskaitą ir paraišką pateikti. Tuo tarpu planuojame, jog vasario mėnesį paraiškas teikti pakviesime ir kitas – nesavarankiškas įmones. Joms prašymo formą rengiame EDS“,– sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog paraišką subsidijai gali teikti ir tos įmonės, kurios į VMI nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą nėra įtrauktos, tačiau atitinka apraše nurodytus kriterijus, kadangi tai yra skirtingos pagalbos priemonės.

Subsidija gali būti skiriama savarankiškai įmonei, kai ji atitinka vieną iš sąlygų:

·        įmonės vidutinė mėnesio apyvarta nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 m. sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc. (jei įmonės pagrindinė veikla buvo apribota po 2020 m. lapkričio 30 d., tai vidutinė mėnesio apyvarta lyginama nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d. palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2019-2020 m.);

·        jei įmonė įsteigta nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d., ir nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. pajamų negavo, o jos pagrindinė ūkinė veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą.

Pažymėtina, jog į subsidiją negali pretenduoti žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sritys, kredito ir finansų įstaigos. Jeigu nors viena įmonės vykdoma ūkinė veikla priskiriama išvardytoms sritims, įmonei subsidija nėra teikiama.

Norėdama gauti subsidiją įmonė turi atitikti visus apraše išdėstytus kriterijus, juos galima pasitikrinti čia.

Pažymėtina, jog pateikusias paraišką savarankiškas įmones įvertins ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) bei Konkurencijos tarnyba (KT), kad įsitikintų, ar valstybės pagalba vienai įmonei išmokėjus subsidiją neviršija leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos komunikatu[2] ir patikrintų, ar įmonė nebuvo laikoma sunkumų patiriančia įmone, jei ji nėra labai maža arba maža.

Gavusi teigiamą atsakymą iš LVPA ir KT, ir apskaičiavusi savarankiškai įmonei priklausančią galimą subsidijos sumą, VMI apibendrintą informaciją pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą dėl subsidijos skyrimo, įmonei skirtas subsidijos lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

Kaip bus apskaičiuojamas subsidijos dydis?

Subsidija apskaičiuojama pagal iki 2020 sausio 31 d. įmonės už 2019 m. sumokėtą ir / arba įskaitytą A klasei priskiriamą GPM sumą:

·     25 proc. nuo sumokėto ir / arba įskaityto GPM, jei ši GPM suma buvo daugiau kaip 2 tūkst. Eur.

·     500 Eur subsidija, jei ši GPM suma yra 2 tūkst. Eur arba mažiau.

·     500 Eur subsidija, nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m lapkričio 30 d. įsteigtoms įmonėms, kurios laikotarpyje nuo 2019 m. lapkričio 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. negavo pajamų.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 (spausti „2“). Taip pat aktuali informacija bei atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus yra skelbiami ir nuolat atnaujinami www.vmi.lt skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 à Subsidijos verslui.

VMI ir “Kėdainių mugės“ inf.