Pasibaigus gyventojų pajamų deklaravimo laikotarpiui, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kokia buvo didžiausia grąžintina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma bei kokia – mokėtina.

VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis savo socialinio tinklo „Linkedin“ paskyroje pasidalino, kad didžiausia grąžintina suma gyventojui buvo 65 tūkst. eurų, tuo tarpu vienam šalies piliečiui VMI teks sumokėti net 3,4 mln. eurų.

VMI yra informavusi, kad šiemet iš maždaug 760 tūkst. pajamų deklaracijas privalančių pateikti gyventojų, laiku pareigą atliko apie 82 proc.

Bendrai iki termino pabaigos metines pajamų deklaracijas pateikė 1,43 mln. gyventojų – tai apie 90 tūkst. daugiau nei pernai.

Didžioji jų dalis – neprivalėjo deklaruoti pajamų, bet tai padarė norėdami susigrąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką. Pajamų mokesčio permoką (322 mln. eurų) deklaravo beveik 950 tūkst. gyventojų, o 347 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną GPM sumą (345 mln. eurų).

Kaip ir kasmet, daliai gyventojų permokos susidarė pasinaudojus taikomomis GPM lengvatomis. Didžioji dalis gyventojų deklaravo grąžintiną sumą už gyvybės draudimo įmokas – 283 tūkst. gyventojų 46,8 mln. eurų, už studijas – beveik 36 tūkst. gyventojų 11 mln. eurų, už pensijų fondus – 45,7 tūkst. gyventojų 5,2 mln. eurų.

ELTA