„Žalioji revoliucija: kaip tai pakeis mūsų gyvenimą“, „Naujas požiūris į mišką: prioritetas visuomeniniams ir gamtosauginiams poreikiams“, „Edukacinės programos ir erdvės Krekenavos regioniniame parke“ – šie bei kiti pranešimai buvo skaitomi Kėdainių daugiakultūriame centre vykusios konferencijos  „Ekologinis ugdymas Kėdainių rajono švietimo įstaigose“ metu.

Ekologijos pamokų mūsų ugdymo ir švietimo įstaigose nėra, todėl į tokias konferencijas susirinkę mokiniai iš specialistų lūpų gali ne tik išgirsti atsakymus į juos dominančius klausimus, bet ir praplėsti savo žinių bagažą apie mus supančią gamtą.

Dalinosi patirtimi

Renginyje dalyvavo rajono ugdymo įstaigų atstovai, tačiau pranešimus skaitė ir kviestiniai svečiai: Lietuvos žaliųjų judėjimo Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius, Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos patarėja Karolina Štelmokaitė, gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, girininkas Arvydas Kindurys. Veiklas, susijusias su ekologija, kurios yra vykdomos mūsų rajone pristatė Kėdainių rajono švietimo įstaigų atstovai.

Iš viso susirinkusieji išklausė 12 pranešimų, taip pat buvo galima susipažinti su stendiniais pranešimais, parengtais rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo auklėtojų bei mokyklų mokytojų.
Šią konferenciją inicijavo Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija, lopšelis-darželis „Puriena“ ir Juozo Paukštelio progimnazija. Šios ugdymo įstaigos dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje.

Jėgas suvienijo trys ugdymo įstaigos

„Šios konferencijos organizavimo idėja mums kilo dėl to, kad šį pavasarį „Atžalyno“ gimnazija gavo jau dešimtąją Žaliąją vėliavą, „Purienos“ lopšelis-darželis gavo trečiąją vėliavą, o J. Paukštelio progimnazija, tęsianti Tiskūnų mokyklos veiklą  – pirmąją vėliavą, – sakė „Atžalyno“ gimnazijos ekologė Jūratė Vaiginienė. – Tad visi kartu pagalvojome, kad būtų įdomu sužinoti, kaip kitos švietimo įstaigos vaikams pristato ekologines temas, kokias veiklas vykdo.“

Šios trys Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvaujančios rajono švietimo įstaigos apjungė jėgas ir pakvietė pranešėjus pasidalinti patirtimi.

Vėliau konferencijos dalyvius nudžiugino „Atžalyno“ gimnazisčių ir „Purienos“ tėvelių paruošta avangardinių drabužių kolekcija.

Nuolatinė draugystė su gamta

Konferencijos pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į gamtosauginį ugdymą, ekologiją. „Ekologijos problemos pasaulyje kasmet tampa vis aktualesnės. Gamtos ištekliai kasmet mažėja, žmonių vartotojiškumas – auga. Tad esame įsitikinę, kad keisti žmonių požiūrį į mūsų aplinką reikia nuo mažų dienų: rūšiuoti atliekas, nemėtyti šiukšlių kur papuola, jei įmanoma, atliekas panaudoti dar kartą. Pati pastebėjau, kad gimnazijos mokiniai įvairiose išvykose nemėto šiukšlių kur papuola, bet ieško šiukšliadėžių, pamoko taip elgtis ir jaunesnius vaikus“, – pasakojo J. Vaiginienė. Gimnazistai jau ne pirmus metus gražiai draugauja su mažaisiais „Purienos“ darželinukais: žiemos metu veža daržoves laukiniams gyvūnams, pavasarį kabina inkilus, dalyvauja švaros akcijoje „Darom“.