Savo akimis išvysti, kaip gyvena beteisis, užsienio šalyje be poilsio dienų vergišką darbą dirbantis darbininkas arba savo kūną pardavinėjanti prostitutė. Tokią galimybę kėdainiečiams suteikė Lietuvos „Carito“ darbuotojos, su specialia ekspozicija ant ratų važinėjančios po Lietuvos miestus ir besistengiančios atkreipti visuomenės dėmesį į prekybos žmonėmis problemą.

Ekspozicijos viduje rodoma,  kokiomis sąlygomis gyvena prostitutės.

Ekspozicijos viduje rodoma, kokiomis sąlygomis gyvena prostitutės.

„Šios specialios ekspozicijos ant ratų dėka, mes vizualiai parodome, kokiomis sąlygomis gyvena išnaudojamas darbininkas ar prostitutė, pasakojame, kokius jausmus jiems tenka išgyventi, kokias vergiškas sąlygas tenka kęsti. Joje galima pamatyti išlikusius jų asmeninius daiktus, laiškų ištraukas, savo ranka rašytus liudijimus, ką pastariesiems tekę patirti“, – kalbėjo savanorės.

Tokie susitikimai su gyventojais, pasak „Carito“ darbuotojų, yra puiki prevencinė priemonė kovoje su prekyba žmonėmis, jų išnaudojimu. Juk ši problema yra labai arti mūsų visų, tiesiog mes jos nepastebime, o gal nenorime pastebėti…

Savo įspūdžius, išėjus iš ekspozicijos, gyventojai buvo kviečiami užrašyti specialioje atsiliepimų knygoje.

Lietuvos „Caritas“ darbuotojai ekspozicijos ant ratų idėją yra perėmę iš kaimynų latvių, o į pirmąją kelionę išsiruošė praėjusių metų spalio mėnesį. Šis projektas „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ visoje Lietuvoje ir už jos ribų teikia nemokamą socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą nukentėjusiems ir jų šeimos nariams, rengia mokymus, informacines-prevencines akcijas specialistams ir plačiajai visuomenei.

„Caritas“ teikia pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ir/ar įvairių prekybos žmonėmis formų: prostitucijos, prievartinio darbo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms, fiktyvių santuokų, elgetavimo.

Platesnę informaciją apie akciją, įvairias pagalbos nukentėjusiems teikimo formas (tiek telefonu, tiek elektroniniu būdu) rasite internetinėje svetainėje http://anti-trafficking.lt/.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.