Kodėl neskęsta ir kodėl plaukia laivai? Kaip pasidaryti paprasčiausią plaustą? Kokie buvo patys pirmieji, žmonių naudoti laiveliai? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galite sužinoti atvykę į Kėdainių daugiakultūrį centrą.
Praėjusią savaitę čia buvo atidaryta Lietuvos jūrų muziejaus edukacinė kilnojamoji paroda „Kodėl laivas plaukia?“
„Mes, Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, norime parodyti, kaip atsirado pirmieji laivai, kodėl neskęsta, iš pirmo žvilgsnio sunkūs, geležiniai laivai, kaip jie plaukia, kas juos varo į priekį. Tikimės, kad tokie klausimai jums, kėdainiečiams, irgi yra įdomūs“, – sakė Romualdas Adomavičius, parodos kuratorius.
Parodoje ne tik galima, bet ir privaloma viską liesti patiems, nes kitaip nebus įmanoma sužinoti laivo plūdrumo ir kitų laivo paslapčių. Jaunieji lankytojai gali savo rankomis iš šakaliukų pasidaryti mažą plaustą, sudėti laivo konstrukciją. Taip pat galima išbandyti tris pagrindinius laivo denio lentų tvirtinimo būdus: atėjusieji gali išmokti susiūti arba suleisti lentas karaveliniu ir klinkeriniu būdu. Taip pat ir susipažinti su matematikos teorijomis, kurios naudojamos laivų statyboje.
Parodoje taip pat veikia ir trys atviri baseiniukai – stovumo, plūdrumo, sraugto ir kubilas su vandeniu, kuriame galima plukdyti pačių, parodoje pasigamintus laivelius.
Paroda Daugiakultūriame centre veiks nuo balandžio 29 iki birželio 4 dienos.