Balandžio 15 d., ketvirtadienį, buvo švenčiama jubiliejinė, penkioliktą kartą Lietuvoje minima Pasaulinė kultūros diena. Minint šią dieną, visoje Lietuvoje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – parodos, akcijos, apdovanojimai. Šiemet dėl paskelbto karantino visa tai nusikėlė į virtualias erdves.

Kėdainių kultūros įstaigų darbuotojai šventė ir sveikino Kėdainių krašto bendruomenę su kultūrai svarbia diena. Minėdama tarptautinę Kultūros dieną, Kėdainių rajono savivaldybė jau devintus metus iš eilės surengė konkursą „Kultūros versmė”, taip norėdama įvertinti kultūros srityje dirbančių bei dalyvaujančių piliečių iniciatyvas, skatinti kultūros puoselėjimą ir išsaugojimą.

Šiais metais konkursui „Kultūros versmė“ kultūros bei nevyriausybinės organizacijos penkioms nominacijoms pateikė net 37 pretendentus.

Nominacijos ,,Metų pasiekimas“ laimėtojas – Rytas Tamašauskas už kraštotyros leidinį „Josvainių krašto vardynas“. 

Nominacijos „Metų įvykis“ laimėtojas – projektas „Radvilų miesto televizija. Kėdainių krašto muziejaus skaitmeninės kronikos“ (organizatorius – Kėdainių krašto muziejus, muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis).

Nominacijos „Metų kultūros darbuotojas“ – Robertas Dubinka, Krakių kultūros centro direktorius – už aktyvų dalyvavimą, siekiant išsaugoti Krakių miestelio istoriją, ypač čia gyvenusių žydų kultūros paveldo ir istorinės atminties tęstinumą.

Nominacijos „Metų tradicijų puoselėtojas“ – Audrius Vasiliauskas, tautodailininkas, tradicinis amatininkas, senųjų amatų puoselėtojas, mokytojas – už liaudies tradicijų, medžio skulptūros ir drožybos amato puoselėjimą rajone.

Nominacijos „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ laureatė – Ona Mikalauskienė – už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, aukštus veiklos įvertinimus ir apdovanojimus. Kėdainių kultūros centro direktorė 45 metus atidavė Kėdainių krašto kultūrai.

Kultūros dienos proga virtualaus koncerto metu skambėjo Martyno Levickio ir kamerinio ansamblio ,,Mikroorkestra“ atliekami kūriniai.

Transliaciją iš „Kultūros versmės“ nugalėtojų apdovanojimų iš Kėdainių miesto rotušės galima buvo žiūrėti Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių kultūros centro feisbuko paskyrose. 

Reportažą iš Kultūros dienos paminėjimo skaitykite antradienio ,,Kėdainių mugėje“.

,,Kėdainių mugės“ inform.