Kelios sekundės ir 27 metrų plytinis kaminas jau guli ant žemės. Tokį vaizdą kelios minutės po vidurdienio galėjo stebėti Žemaitės ir aplinkinių Kėdainių gatvių gyventojai.

IMG_8476Kamino griūtis – ne nelaimingas nutikimas, bet porą savaičių planuoto darbo rezultatas.

Pasak Žemaitės gatvės katilinę su visu kaminu griaunančios bendrovės „Vyteda“ direktoriaus Justo Aleknavičiaus, sprogdinimui reikėjo gana atsakingo pasiruošimo: „Statybos ir griovimo darbus vykdome jau kurį laiką, tačiau tokio statinio sprogdinimas mūsų praktikoje – pirmasis. Šiam žingsniui labai atsakingai ruošėmės, konsultavomės su specialistais, jie patarė, kaip išgręžti skyles, į jas sudėti sprogmenis. Pagal rezultatą matome, kad namų darbus atlikome puikiai, nes kaminas nugriuvo taip, kaip ir planavome. Šalutinės pasekmės – tik netoliese esančio namo vieno lango išdužimas. Tą langą tikrai pakeisime.“

IMG_8576Buvusią Žemaitės gatvės katilinę prieš kurį laiką nusipirko UAB „Baltisches Haus“. Šeimininkai ilgus metus apleistą pastatą nutarė nugriauti ir pasilikti tuščią sklypą. Statinio griovimo darbai buvo patikėti bendrovei „Vyteda“. Jos vadovo teigimu, visi griovimo ir tvarkymo darbai turi būti baigti kitą savaitę. „Kitą savaitę šis sklypas bus sutvarkytas ir užsėtas žole“, – sakė J. Aleknavičius.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.