Teismas atmetė Darbo partijos skundą, esą kandidatas į merus S. Grinkevičius bandė papirkti rinkėjus.  Rinkimų rezultatai pripažinti galiojančiais.

Teismas atmetė Darbo partijos skundą, esą kandidatas į merus S. Grinkevičius bandė papirkti rinkėjus. Rinkimų rezultatai pripažinti galiojančiais.

Darbo partija bando desperatiškai užginčyti mero rinkimus. Tiesa, nesėkmingai. Pirmadienį, kovo 23-ąją, darbiečiai kreipėsi į Lietuvos vyriausiajį administracinį teismą (LVAT), skųsdami Vyriausiosios rinkimų komisijos išvadą, kad kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus Saulius Grinkevičius nepažeidė draudimo papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis. Tačiau administracinis teismas VRK sprendimus pripažino pagrįstais ir teisėtais.

Atsižvelgusi į byloje nustatytas faktines aplinkybes, LVAT teisėjų kolegija vertino, jog Tyrimo išvadoje buvo pagrįstai pripažinta, kad kandidatas S. Grinkevičius nepažeidė įstatyme įtvirtinto draudimo papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis, todėl VRK pagrįstai nusprendė jai pritarti.

Teismas atsižvelgė į tai, jog nemokamus kultūrinius renginius, kurių metu S. Grinkevičius apdovanojo tam tikrus meno kolektyvus, organizavo Kėdainių rajono savivaldybė, rengė kultūros centrai, o informacija apie juos buvo skelbta viešai.

LVAT taip pat pažymėjo, kad piniginiai prizai buvo teikiami ne visiems renginiuose dalyvavusiems meno kolektyvams ir ne į renginius susirinkusiems žiūrovams, o tik išrinktiems labiausiai nusipelniusiems kolektyvams.

Be to, apdovanojimai buvo skiriami ne su artėjančiais savivaldos rinkimais susijusiu tikslu, renginių metu taip pat nebuvo skatinta balsuoti, nekalbėta apie artėjančius rinkimus ir S. Grinkevičiaus dalyvavimą juose. Teismas atsižvelgė ir į tai, jog apdovanojimai buvo skiriami UAB „Daumantai LT“ vardu, kuri daugelį metų remia vietos bendruomenę, organizuoja konkursus ir skiria paramą.

Nagrinėtoje byloje ginčas iš esmės kilo dėl VRK sprendimo, kuriuo nuspręsta pritarti Kėdainių rajono savivaldybės rinkimų komisijos Tyrimo grupės išvadai, kuria pripažinta, kad kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus S. Grinkevičius nepažeidė minėto draudimo papirkti rinkėjus ar rinkimų teisę turinčius asmenis, bei atmestas pareiškėjo Darbo partijos atstovo skundas dėl Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų rezultatų pripažinimo negaliojančiais.

LVAT teisėjų kolegija atmetė Darbo partijos skundą, o ginčytus VRK sprendimus pripažino teisėtais ir pagrįstais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.