Spektaklio akimirka.

Spektaklio akimirka.

Kiek viename spektaklyje gali tilpti meilės, neapykantos ir Lietuvos? Spalio 2 d., penktadienį, 17 val., Kėdainių kultūros centre vyks Vilniaus Kamerinio teatro spektaklis „Vertėjas“, pagal garsios išeivijos rašytojos Laimos Vincės pjesę. Spektaklį kūrė šeimyninis teatro menininkų duetas Alicija Gian (JAV) ir Marius Mačiulis (LT).

Galima drąsiai teigti, jog ši teatrinė provokacija pataikė tiesiai į dešimtuką – spektaklio „Vertėjas“ herojus – žmones, kurie myli Tėvynę iš tolo, nes kiekvienas turėjo vis kitokių priežasčių ją palikti, norisi tyrinėti su padidinamuoju stiklu. Štai Adelė – aktorė Larisa Kalpokaitė – nepragyveno iš pensijos, todėl išvažiavo į Angliją ieškoti darbo. Nataša – aktorė Renata Kutinaitė, šią trapią merginą suteneriams pardavė jos draugas. Joana paliko namus, nes tikėjosi svetur surasti meilę.

Pagrindinis „Vertėjo“ herojus Julius – aktorius Ridas Jasiulionis – tikėjo Lietuva, kartu su ja išgyveno sąjūdžio euforiją, padėjo jai susikalbėti su anglakalbiu pasauliu. Po dvidešimties metų jis ir toliau tą daro. Dabar Juliaus Lietuva — gatvėje atsidūrusi pensininkė, socialinės rūpybos sistemą išnaudojantis bedarbis, į prostituciją parduota mergina ir skambutis, netikėtai sujaukęs jo patogų, teisingą, kiek aptingusį gyvenimą.

Spektaklio akimirka.

Spektaklio akimirka.

Dar prieš spektaklio „Vertėjas“ premjerą Lietuvoje, dramaturgė Laima Vincė atskleidė, kad nemažai idėjų šių personažų charakteristikai kilo kalbantis su išeivijoje gyvenančiais pažįstamais, bet dar daugiau – skraidant „Ryanair“ lėktuvais tarp Lietuvos, Didžiosios Britanijos ir Airijos: „Aš tyliai klausydavausi kitų keleivių pokalbių, užsirašinėdavau jų žodžius.“ Neįtikėtina, sako ji, kaip išradingai kai kurie iš jų išnaudodavo turtingų šalių socialinės rūpybos sistemą, prisimena viename iš savo interviu dramaturgė.

Laima Vincė yra rašytoja, poetė ir išeivijos vertėja, žurnalistė. Jau daugiau nei dvidešimt metų Laima domisi istoriniais pokyčiais, vykusiais Baltijos šalyse. Į sovietų okupuotą šalį pas Marcelijų Martinaitį Vilniaus universitete ji atvyko studijuoti poezijos vertimo, dalyvavo dainuojančioje revoliucijoje ir išleido memuarų knygą „Lenino galva ant padėklo“ (2008).

Spektaklio akimirka.

Spektaklio akimirka.

Po spektaklio susitikimas su pjesės autore Laima Vince atvykusia iš JAV.

Bilietus įsigysite Bilietai.lt arba Kėdainių kultūros centro kasoje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.