Praėjusią savaitę Europos Parlamento balsų dauguma Rusija pripažinta terorizmą remiančia valstybe. Tarp balsų daugumos nebuvo idėjinio Lietuvos darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho balso. Europarlamentaro balsavime iš viso nebuvo.

Kitas Viktoras – Kėdainiuose aktyviai besireiškiantis LR Seimo narys Fiodorovas – savo partijos ideologo poelgio neįvertino.

V. Fiodorovas neatsakė į „Kėdainių mugės“ klausimą, kaip vertina jų partijos įkūrėjo europarlamentaro V. Uspaskicho nedalyvavimą balsavime EP priimant rezoliuciją, kuria pripažinta, kad Rusija yra valstybė, remianti terorizmą ir naudojanti teroristines priemones.

Paklaustas, kokia jo paties nuomonė dėl šios EP priimtos rezoliucijos, ar pritaria jai, V. Fiodorovas atsakė, jog savo nuomonę dėl Rusijos agresijos Ukrainoje ne kartą išreiškė balsavimuose Seime. Pritaręs rezoliucijai, kurioje konstatuojama, kad Rusijos Federacija, kurios karinės pajėgos sąmoningai ir sistemingai renkasi bombardavimo taikiniais civilinius objektus, yra terorizmą remianti ir vykdanti valstybė.

Už rezoliuciją, Rusiją pripažįstant terorizmą remiančia valstybe, praėjusį trečiadienį Strasbūre (Prancūzija) balsavo 494 Europos Parlamento nariai, 58 jai nepritarė, o 44 susilaikė.

Kitą dieną po balsavimo parlamente, portalas „The Insider“ tviterio paskyroje paskelbė, kad ant neparėmusių rezoliucijos europarlamentarų kabinetų durų klijuojami plakatai su agresoriaus Vladimiro Putino veidu ir užrašu „Savo balsu aš remiu teroristą“. Portalas pasidalijo ir atitinkamomis nuotraukomis.