Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis, vis dar einantis vicemero pareigas ir gaunantis už tai atlygį iš rajono biudžeto, panašu, kad darbo laiką išnaudoja pasiruošimui ateinantiems rinkimams.

Antradienį turėjęs dalyvauti savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos posėdyje P. Aukštikalnis jame nepasirodė ir iš Kėdainių išvyko.

Viešai skelbiamoje vicemero darbotvarkėje tądien buvo suplanuotas susitikimas su valdančiųjų frakcijos seniūne Nijole Naujokiene ir dalyvavimas Jaunimo reikalų tarybos posėdyje.

Po pietų, nepavykus susisiekti su vicemeru, mero priimamojo darbuotoja telefonu patvirtino, jog vicemeras Kėdainiuose ir netrukus dalyvausiąs Jaunimo reikalų tarybos posėdyje.

Rajono meras Valentinas Tamulis taip pat buvo tikras, kad vicemeras dalyvauja Jaunimo reikalų tarybos posėdyje. Viena iš vicemero kuruojamų darbo sričių yra būtent jaunimo reikalai.

Kai kitą dieną pavyko pasikalbėti su vicemeru, šis turėjo prisipažinti, kad antradienį, vietoj tiesioginių pareigų atlikimo Kėdainiuose, viešėjęs Vilniuje, ir Seime susitikęs su naujos partijos, kuriai priklauso, pirmininku bei kuratore. Tačiau P. Aukštikalnis nenorėjo pripažinti, kad dėl savo partinių reikalų metė darbus savivaldybėje ir išrūko į Vilnių.

Pasidomėjus, kokius Kėdainiams svarbius klausimus vicemeras aptarinėjęs Seime, šis atsakė: „Pačius svarbiausius“.

Pasidomėjus, kokius Kėdainiams svarbius klausimus vicemeras aptarinėjęs Seime, jis atsakė: „Pačius svarbiausius“.

Tačiau kokie klausimai buvo aptarti konkrečiai – nepaaiškino.

„Žinokit daug, daug. Buvo mūsų frakcijos pasitarimas ir po to staigiai prireikė pasitarti su partijos nariais Vilniuje“, – nuo tiesaus atsakymo išsisukinėjo P. Aukštikalnis.

Pasak vicemero, Vilniuje aukščiausiu lygmeniu aptarta ir sveikatos apsaugos reforma. Paklaustas, su kuo ir apie ką konkrečiai kalbėjo dėl sveikatos apsaugos reformos, P. Aukštikalnis atsakė, jog Seime su Vilija Targamadze kalbėjo apie švietimą.

Tačiau ir neva svarbių rajonui švietimo klausimų aptarti P. Aukštikalnis pas bendrapartiečius nuvyko ne su savivaldybės Švietimo skyriaus vadove, bet su partiečiais – UAB „Kėdainių vandenų“ technikos direktoriumi ir AB „Lifosa“ bendrųjų reikalų specialistu.

Po P. Aukštikalnio slapto vojažo į LR Seimą rajono meras „Kėdainių mugei“ patvirtino, kad žinia apie vicemero išvykimą iš darbo jį labai nustebinusi. V. Tamulis tvirtina, kad neįpareigojo P. Aukštikalnio aukščiausiu lygiu spręsti nei rajono švietimo, nei sveikatos apsaugos klausimų. Taip pat vicemeras neinformavęs mero apie išvykimą.

Paklaustas, kaip reaguos į vicemero darbo drausmės pažeidimą, meras sakė pirmiausia prašysiąs pasiaiškinti.

Pasak V. Tamulio, būna, kad keičiasi ir jo planai. Tada informuojama sekretorė, kuri atlieka korekcijas viešai skelbiamoje darbotvarkėje.

Titulinė nuotrauka: Pasak vicemero, Vilniuje aukščiausiu lygmeniu aptarta ir sveikatos apsaugos reforma. (R. Valionio nuotr.)