Kėdainių rajono vietos veiklos grupė sėkmingai užvertė vieną didelių darbų puslapį. Įgyvendinus praėjusio laikotarpio strategiją Kėdainių rajono kaimus pasiekė arti 10 milijonų litų per 77 projektus.

Kėdainių rajono vietos veiklos grupės administracijos darbuotojos (iš kairės) Aušra Vaidotienė, Kristina Vainauskienė, Vanda Poderienė ir Kristina Kulbienė į naująją strategiją sudėjo visus bendruomenių pageidavimus ir norus, kad įgyvendinus verslumo projektus atsirastų kuo daugiau darbo vietų kaimuose.

Kėdainių rajono vietos veiklos grupės administracijos darbuotojos (iš kairės) Aušra Vaidotienė, Kristina Vainauskienė, Vanda Poderienė ir Kristina Kulbienė į naująją strategiją sudėjo visus bendruomenių pageidavimus ir norus, kad įgyvendinus verslumo projektus atsirastų kuo daugiau darbo vietų kaimuose.

Pagal Lietuvos 2007–2013 metų kaimo plėtros programą sėkmingai įgyvendinta Kėdainių rajono kaimiškųjų vietovių kaimo plėtros strategija gerokai pakeitė krašto veidą – kaimo vietovėse sutvarkyta infrastruktūra, suremontuoti 47 bendruomenių namai, įrengtos 22 vaikų sporto žaidimo aikštelės, poilsio zonos kaimo vietovėse, 6 bendruomenių centruose sukurti bendruomeniniai verslai: teminiai kaimai, kepyklėlės, siuvyklėlė, sulčių spaudyklos. „Susitelkę nudirbome daugybę gerų darbų. Nors pradžia ir nebuvo lengva, tačiau dabar bendruomenių veikla taip įsibėgėjo, kad jos nebeįmanoma sustabdyti. Dar tebedirbdami su praėjusio laikotarpio strategija pradėjome ruoštis būsimam finansavimo laikotarpiui. Žinojome, kad jo finansavimas bus kiek kuklesnis ir reikalavimai kiti. Praėjusiu laiku galėjome tvarkyti aplinką ir susitvarkyti materialinę bazę, o dabar visų dėmesys turi būti sutelktas verslumo kūrimui, kad tai padėtų bendruomenėms tapti savarankiškesnėms“, – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.
Jos teigimu, Europos Sąjunga ne tik duoda, bet ir reikalauja: „Viskas labai logiška. Pirmiausia buvo galima pasiruošti bazes, o dabar tenka galvoti apie jų turinį. Labai džiugu, kad Kėdainių rajono bendruomenės puikiai tą suprato ir geranoriškai atsiliepė į išankstinį kito laikotarpio sutikimą. Kai mes bendradarbiaudami su Aleksandro Stulginskio universitetu nutarėme atlikti tyrimą apie bendruomenių silpnąsias, stipriąsias puses, norus, galimybes ir grėsmes, sulaukėme visų bendruomenių atsakymų. Išanalizavę tyrimą pradėjome rengti naują strategiją. Pagal ją Kėdainių rajoną iki 2020 metų pasieks apie du milijonus eurų. Mes parengėme strategiją su dviem prioritetais – vieną, paremtą ekonominiu skatinimu ir bendradarbiavimu, o kitą sutelktą į inovacijas, kultūros savitumo išsaugojimą.“
A. Vaidotienė geru žodžiu mini ir bendruomenių įsitraukimą į idėjų konkursą, kuris atskleidė, ko joms labiausiai reikia ir ką atskiri kaimai nori įgyvendinti. „Mus sužavėjo Dotnuvos seniūnijos atstovų noras įgyvendinti savo apylinkių turistinį maršrutą. Jame turėtų atsirasti ir kempingas, ir dviračių takai, ir istorinių objektų pristatymas. Taip pat įdomu, kaip kraštiečiai nori įgyvendinti socialinių paslaugų teikimą, taip pat svarstomos galimybės parduoti tai, kas vietoje gaminama. Pasiūlymų naujajai strategijai gavome labai gyvenimiškų ir pamatuotų. Viską surašėme, dabar planus pristatome bendruomenėms. O netrukus, kai gautas pastabas įtrauksime į strategijos pamatą, baigtą dokumentą turėsime pristatyti vertintojams“, – sakė rajono vietos veiklos grupės pirmininkė.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.