Dar kelios minutės ir vaikinai jau būtų nuskendę“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Virginijus Stogevičius. Pirmadienio popietę, Skongalio gatvės gale esančioje Nevėžio užtvankoje skendo du jauni vaikinai. Tik dviejų drąsių mergaičių dėka, laiku iškviesti gelbėtojai skendusius vyrus ištraukė ir perdavė medikams. 

Šioje vietoje pirmadienio popietę skendo du jauni vaikinai. laimei, juos pavyko išgelbėti.

Šioje vietoje pirmadienio popietę skendo du jauni vaikinai. laimei, juos pavyko išgelbėti.

„Pamatėme, kad kažkas ties užtvanka plaukioja, po to pradėjo garsiai šauktis pagalbos. Iš pradžių pagalvojome, kad tie vaikinai juokauja, tačiau šalimais ėjusi moteris mus įspėjo kuo greičiau kviesti pagalbą. Suvokėme, kad čia tikrai ne juokai“, – sakė dvi vienuolikmetės mergaitės Aurėja ir Ieva.

„Ryto“ pagrindinės mokyklos ketvirtokės gyvena šalimais, tad šiltą popietę palei Nevėžio krantą vedžiojo šunį.

„Buvome labai išsigandusios – drebėjo ir rankos, ir kojos. Paskambinom telefonu 112, tai net nežinojom, ką sakyti. Buvo labai baisu žiūrėti į skęstančiuosius ir laukti pagalbos. Visą laiką buvome čia, ant kranto“, – įspūdžiais dalinosi drąsios mergaitės. Tik atvykus gelbėtojams ir pastariesiems skendusius vyrus ištraukus gyvus ir sveikus, mergaitės sakė aprimusios.

Aurėja ir Ieva gyvena netoliese, tačiau sakė pastebinčios, kad tiek jų draugai, tiek ir vyresni žmonės čia mėgsta maudytis. Pačios jos teigė niekada nesimaudžiusios ir kitiems patariančios būtent šioje, jau ne vieną gyvybę nusinešusioje Nevėžio atkarpoje, nesimaudyti.

„Juk čia labai pavojinga“, – vienbalsiai, žvelgdamos į sūkuriuojantį vandenį, sakė didvyriškai pasielgusios vienuolikmetės mergaitės.

Pirminiais duomenimis, du 22-23 metų vaikinai, kitoje Nevėžio upės pusėje sėdėjo ant užtvankos krašto.

„Vėliau vienas jų bandė išsimaudyti, tačiau pradėjo skęsti, o kitas puolė jam padėti. Tačiau atsitiko taip, kad abu nebegalėjo išplaukti. Prie šios užtvankos vanduo visada stipriai sūkuriuoja, yra pavojingas“, – vėliau, po gelbėjimo operacijos, sakė V. Stogevičius.

Jaunosios didvyrės Aurėja (kairėje) ir Ieva sakė aprimusios tik tada, kai skendę vaikinai buvo išgelbėti ir perduoti medikams.

Jaunosios didvyrės Aurėja (kairėje) ir Ieva sakė aprimusios tik tada, kai skendę vaikinai buvo išgelbėti ir perduoti medikams.

Atvykę gelbėtojai abu skęstančiuosius ištraukė iš vandens ir sąmoningus perdavė greitosios pagalbos medikams. Vaikinai buvo išsigandę, sušalę, ir, kaip patys prisipažino, prieš nelaimę buvo „šiek tiek“ išgėrę.

Prieš kelis metus čia buvo pastatytas ženklas, įspėjantis, kad būtent šioje vietoje, Skongalio gatvės gale, maudytis draudžiama. Deja, šiuo metu čia belikęs tik ženklo stovas.

„Manome, kad toks ženklas turėtų atgrasyti norinčius, tačiau nors kiek mąstančius, nuo noro čia išsimaudyti”, – pabrėžė V. Stogevičius.

Gelbėtojų vardu, jis dar kartą primena pagrindines saugaus elgesio prie vandens telkinių, taisykles.

„Įspėjame nesimaudyti nepažįstamose vietose, taip pat kad ir žinomose, bet pavojingose vietose. Svarbu neiti maudytis išgėrus, nešokti į šaltą vandenį labai įkaitusiam nuo saulės. Labai svarbu nešokinėti nuo krantų – kiekvienais metais stuburo traumų būna begalės“, – sakė V. Stogevičius. Jis taip pat pridūrė, kad labai svarbu nepervertint savo jėgų bei įvertinti visas aplinkybes.

„Prie vandens telkinių elkimės kiek galima atsakingiau“, – pridūrė jis.

Panašios naujienos