Artėjant Vėlinėms dauguma kraštiečių skuba aplankyti artimųjų amžino poilsio vietų. Kapinių priežiūra besirūpinantys seniūnai pasistengė, kad kapinės taptų tvarkingesnės ir gerai pasiekiamos visiems jas lankantiems asmenims.

Kauno gatvės kapinės juosiamos nauja tvora. Šiems darbams skirta apie 42 tūkstančiai eurų.

Kauno gatvės kapinės juosiamos nauja tvora. Šiems darbams skirta apie 42 tūkstančiai eurų.

Kėdainių mieste yra net kelios amžino poilsio vietos – pagrindinės kapinės Kauno gatvėje, kiek mažesnės Dotnuvos bei Lakštingalų gatvėse.
Kėdainių miesto seniūno pavaduotojo Algirdo Krivičiaus teigimu, visos kapinės prižiūrimos nuolat, o šį rudenį labiausiai veidą pakeitė tos, kurios yra Kauno gatvėje. „Kėdainiečiai ir miesto svečiai negali nepastebėti to, kas daroma prie pagrindinių miesto kapinių. Jau kuris laikas buvo skundžiamasi ir įvairiais nepatogumais prie jų, ir ne pačiu gražiausiu vaizdu. Mes ėmėmės priemonių, kad situacija būtų pakeista. Rajono savivaldybė parengė projektą, kuriuo buvo numatyta rekonstruoti šaligatvį palei kapines. Visi suplanuoti ir dar papildomi darbai (šaligatvio keitimas autobusų stotelėje ir greta jos) kainavo apie 48 tūkstančius eurų. Šios lėšos yra skirtos iš Kelių direkcijos ir rajono savivaldybės. Be to, pagaliau prisiruošėme pakeisti ir senąją apgriuvusią tvorą. Rajono vadovai rado lėšų, kad šie darbai būtų atlikti vienu kartu, bet ne etapais, kaip buvo numatyta pirminiu svarstymu“, – sakė A. Krivičius.
Laikinasis miesto šeimininkas pasidžiaugė gražiai prižiūrimais kapais, pagyrė kolumbariumo savininkus už visų įsipareigojimų vykdymą.
„Dar turime įvairių minčių dėl šių kapinių centrinės dalies pokyčių. Norėtume išrauti senąsias tujas, kurios supa Tremtinių kryžiaus aikštelę. Architektai ruošia projektą, kurį svarstysime ir derinsime. Mūsų noras paprastas – kad kapinės būtų tvarkingos, jaukios, patogios jas lankantiems žmonėms“, – sakė A. Krivičius.
Seniūno pavaduotojas prieš šventes aplankė visas kapines, jas apžiūrėjo, pasidomėjo, kaip vyksta prekyba gėlėmis. „Prieš Vėlines nuolat vyksta prekyba gėlėmis ir žvakėmis kapinių prieigose. Tai numatyta ir patvirtinta Tarybos sprendimu. Šį rudenį vien prie Kauno gatvės kapinių yra įrengtos 36 prekybinės vietos. Už vienos jų dienos leidimą reikia sumokėti po 2,90 euro. Paprastai norinčiųjų būna iki trisdešimt. Šįmet prekiautojų taip pat netrūksta. Jie lankantiesiems kapus siūlo nusipirkti chrizantemų kelmelių ar puokščių su dirbtinėmis gėlėmis“, – sakė seniūno pavaduotojas.
Kitos miesto kapinės šįmet jokių permainų nesulaukė. Tačiau kitąmet planuojama Daškonių kapinių plėtra. Jas žadama plėsti net šešiais hektarais – iki 19 ha.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.