Miesto autobusais važinėjantys kėdainiečiai sunerimę – prekyboje nebeliko vienkartinių bilietų, kainuojančių 50 centų. Parduotuvėse ir spaudos kioskuose galima įsigyti tik bilietų su 50 procentų nuolaida. Kodėl taip nutiko paaiškino įmonės „Kėdbusas“ vadovas.

Turėjo nebelikti

Pasak uždarosios akcinės bendrovės „Kėdbusas“ direktoriaus Evaldo Cicėno, vadovaujantis 2019–2021 metų įmonės veiklos planus, atsižvelgiant į nuolat mažėjantį keleivių srautą ir įvertinant didelius bilietų gamybos ir pardavimo kaštus, nuo 2020 metų gegužės 1 dienos buvo numatyta atsisakyti kelionės bilietų spaudos kioskuose ir prekybos centruose pardavimo.

Pakoregavo COVID-19

Įvedus karantiną dėl koronaviruso labai sumažėjo keleivių, važinėjančių miesto autobusais, todėl įmonės planas, kad prekyboje nebebūtų vienkartinių bilietų, buvo atidėtas. Kadangi liko nemažai neparduotų vienkartinių bilietų, jais prekiaujama iki šiol. Tiesa, ne visais. Keleiviams išpirkus kainavusius 50 centų, dabar parduodami bilietų po 25 centus likučiai. 

„Prasidėjus COVID-19 pandemijai ir įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimams stabdyti mokymo procesus, uždrausti kultūros, laisvalaikio, pramogų renginius ir ypač sumažėjus

keleivių srautams, kelionės bilietų prekyba platinimo taškuose tęsiame iš turimų kelionės bilietų likučių“, – paaiškino E. Cicėnas.

Platins tik autobusuose

Šiuo metu prekybos centruose ir spaudos kioskuose dar galima įsigyti vienkartinių bilietų su 50 procentų nuolaida – 0,25 Eur.

„Kito nominalo vertės kelionės bilietų platinimo taškuose nėra. Kelionės bilietus keleiviai gali įsigyti pas autobuso vairuotoją už grynuosius pinigus. Kiekviename autobuse yra rankų dezinfekavimo priemonė, kuria keleiviai gali naudotis“, – pabrėžė E. Cicėnas.

Kai miesto prekybos vietose nebeliks bilietėlių su nuolaida, jų bus galima įsigyti įlipus į autobusą. Tiesa, jų kaina bus šiek tiek didesnė – 60 ir 30 centų.