Choras „Vilnius“ kartu su Kėdainių „Ryto“ progimnazijos vaikų choru gruodžio 14 d. rengia bendrą koncertą, kuriame bus atliekamas nuostabaus grožio ir didžiulio populiarumo pasaulio koncertų salėse sulaukęs britų kompozitoriaus John Rutter kūrinys „Vaikų mišios“. Koncertas vyks Kėdainių kultūros centre.


Įspūdingai programai įgyvendinti jau dabar intensyviai repetuoja įvairių kartų muzikos atlikėjai:  solistai Asta Krikščiūnaitė, Stein Skjervold, choras „Vilnius“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas), Lietuvos kariuomenės orkestras  (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) ir mokytojos Žydrės Vancevičienės vadovaujamas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras. Už dirigento pulto stos choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas.

Atstumas repeticijoms netrukdo

Projekto metu iš viso bus surengti penki koncertai Vilniuje ir Lietuvos regionų miestuose – Marijampolėje, Vievyje, Plungėje bei Kėdainiuose. Vaikų kolektyvai buvo pasirinkti pagal chorų pajėgumą išmokti bendrą koncertinę programą – J. Rutter „Vaikų mišias” bei taip pat prisidėjo chorų vadovų iniciatyvumas.


Kėdainių „Ryto“ progimnazijos vaikų choro vadovė Žydrė Vancevičienė.

„Kėdainių „Ryto“ progimnazijos vaikų choro vadovės Žydrės Vancevičienės entuziazmas ir ryžtas prisijungti prie projekto buvo labai didelis. Įtakos turėjo, žinoma, ir koncertinė programa – „Vaikų mišios“ be galo gražus kūrinys, kurį atlikti visuomet didelis malonumas“, – sakė valstybinio choro „Vilnius“ kultūrinės veiklos vadybininkė Laura Žalytė.

Paklausta, ar didelis atstumas tarp Kėdainių ir Vilniaus netrukdo bendroms repeticijoms, pašnekovė tikino, kad tikrai ne.

„Atstumas repeticijoms ir tikrai koncertui netrukdo – skleisti profesionalų meną visoje Lietuvoje ir edukuoti jaunuosius muzikus yra vieni pagrindinių choro „Vilnius“ tikslų“, – sakė L. Žalytė.

Koncertas Kėdainiuose taps ketvirtuoju KĮ valstybinio choro „Vilnius“ rengiamo edukacinio projekto „Choras „Vilnius“ ir jaunieji talentai“ koncertu. Projekto metu profesionalūs atlikėjai drauge su skirtingų miestų vaikų chorais rengia ir atlieka bendrą kūrinį kartu su ryškiais Lietuvos solistais ir kolektyvais.

Jaunieji atlikėjai, būdami scenoje kartu su patyrusiais choro dainininkais, orkestro muzikantais bei solistais turi puikią galimybę lavinti kūrybiškumą.


Galimybė koncertuoti su patyrusiais atlikėjais

„Kompozitorius J. Rutter „Vaikų mišias“ sukūrė įkvėptas muzikinių vaikystės patirčių – vaikų choras, kuriame dainavo kūrėjas, dalyvavo B. Britteno „Karo requiem“ atlikime ir įrašuose.

Kaip sakė pats kompozitorius, galimybė kartu su profesionaliais muzikantais atlikti pasaulinį šedevrą ir palikti savo pėdsaką istorijoje buvo nuostabi ir įkvepianti. Tad neatsitiktinai „Vaikų mišios“ parašytos ir vaikų chorui – jaunieji dainininkai turi neįkainojamą patirtį prisiliesti prie nuostabios muzikos ir ją atlikti kartu su patyrusiais scenos partneriais – solistais, choru, orkestru“ – pasakojo valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas.

„Vaikų mišios“ alsuoja ypatinga šviesa ir viltimi. Nepaprastai malonu ir gera jausti teigiamas emocijas spinduliuojančią muziką ir pakviesti klausytojus kartu išgyventi skaidraus pakilumo ir optimizmo kupinas akimirkas“ – mintimis dalinosi Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, solistė Asta Krikščiūnaitė.

Kėdainiečiai jau spėjo pasižymėti

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Ž. Vancevičienės gyvuoja jau tris metus. Jame dainuoja 5-8 klasių moksleiviai. Choras aktyviai dalyvauja mokyklos koncertiniame gyvenime, miesto bei respublikiniuose renginiuose. 2018 m. kolektyvas dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos… Chorui buvo suteikta I kategorija.

VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurse „Mes Lietuvos vaikai“ 2019 m. Kauno apskrities regioniniame ture pelnė I laipsnio diplomą, dalyvavo šventiniame koncerte. Kolektyvas labai draugiškas, vieningas, puikiai sutaria ir vyresni, ir jaunesni dainininkai.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.