Praėjusį penktadienį ir šeštadienį prekybos tinkluose vykusioje „Maisto banko“ akcijoje kėdainiečiai dosnumu rikiuojasi iš karto po penkių didžiųjų šalies miestų. Pasak „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovės Justinos Tubienės, jubiliejinės 30-osios „Maisto banko“ akcijos metu Kėdainiuose surinkta preliminariai 6 826 vienetai produktų, kurių vertė – 6 527 eurai.

Pralenkė rudeninę akciją

Akcija vyko devyniose parduotuvėse, joje dalyvavo 122 savanoriai. „Kaip dažniausiai pastebime – makaronai, kruopos, cukrus ir aliejus buvo dažniausiai aukojami produktai. Iš viso Kėdainiuose buvo 2 539 aukojimai“, – sakė J. Tubienė.

Akcijoje dalyvavo labdaros ir paramos fondų „Tavo svajonė“, „Teen Challenge“, „Vilties švyturys“, Kėdainių pagalbos šeimai centro, Kėdainių rajono moterų krizių centro, Kėdainių dekanato „Carito“, asociacijos „Trinus“ savanoriai.

Lyginant su rudenį vykusia maisto rinkimo akcija, gegužės 7–8 d. vykusiame renginyje kėdainiečiai aukojo daugiau. Tuokart kėdainiečiai geradariai akcijos metu paaukojo 6 108 vienetus maisto produktų, kurių vertė 6 305 eurų.

Daugelis nusiteikę geranoriškai

„Visą laiką per akciją, bent jau kas antroje parduotuvėje, nuperku kažką. Pati gal ne ką geriau gaunu, šeima didelė, bet noriu padėti kitiems“, – nuoširdžiai kalbėjo viename prekybos centre į „Maisto banko“ akcijos vežimėlį produktų įdėjusi kėdainietė Aušra.

Nedidelėje prekybos centro „Iki“ parduotuvėje P. Lukšio gatvėje sutikti labdaros ir paramos fondo „Vilties švyturys“ savanoriai Andrejus ir Stanislovas sakė, kad akcija vyksta ramiai ir geranoriškai, jeigu kas ir paburnoja, tai – vienas iš dešimties. Daugiausia produktų paaukota po pietų, ypač penktadienį, kai susirenka daugiau žmonių. Dažniausiai į produktų krepšelį dedamos pirmos būtinybės prekės: kruopos, aliejus, cukrus.

Aukojo šeimoms

„Kėdainiečiai reaguoja labai geranoriškai, aišku, būna ir piktesnių reakcijų, kai pasako, kad „man taip pat niekas neduoda“, bet dauguma žmonių labai geranoriški ir net paklausia, ko labiau reikėtų. Kadangi pagrindas pas mus vienišos mamos ir nepasiturinčios šeimos su vaikais, todėl reikalingiausios prekės – užpilamos sriubytės, mėsos konservai, konservuotos sriubos, taip pat cukrus, kakava, kava – tokios prekės, kokias ne kiekvieną dieną šeimos gali sau leisti. Lygiai taip pat ir sausainiai ar šokoladukas, kurį gavusios mamos dėkoja ir džiaugiasi, kad vaikas turės gražų gimtadienį… Viskas, ką aukoja kėdainiečiai – labai didelė parama, nes yra žmonių, kuriems ir grikių košė yra prabanga…“ – praėjusį šeštadienį apsilankius „Maximos“ tinklo parduotuvėje Chemikų gatvėje, kur aukojamus produktus rinko Kėdainių rajono moterų krizių centras, pirmą kartą dalyvaujantis „Maisto banko“ akcijoje, kalbėjo savanorė Dalia Zorienė.

Pasak jos, Moterų krizių centras jau įsirengė paramos maistu skyrių Daiktų banke, esančiame J. Basanavičiaus g. 99. „Du kartus per mėnesį teikiame paramą maistu, kurią parsivežame iš „Maisto banko“ Panevėžio skyriaus. Visada turime skyriuje produktų ekstra atvejams. Suteikiame pagalbą maistu ir drabužiais bent jau pirmai pradžiai. Kiekvienos savaitės antradienį ir ketvirtadienį bei kiekvieno mėnesio antrą šeštadienį, nuo 11 iki 14 val., pas mus visada budi savanoris ir mielai priimame paramą“, – pasakojo D. Zorienė, moterų krizių centro savanorė.

Dalia Zorienė: „Viskas, ką aukoja kėdainiečiai – labai didelė parama, nes yra žmonių, kuriems ir grikių košė yra prabanga…“ („Kėdainių mugės“ nuotr.)

Didina visuomenės sąmoningumą

Parduotuvėje apsilankę pirkėjai ne tik buvo kviečiami paaukoti produktų nepasiturintiesiems, bet ir galėjo daugiau sužinoti, o kai kurie ir pirmą kartą išgirsti apie centro veiklą. „Maisto banko“ akcijos skrajutes dalinusi savanorė Jūratė Valionienė pastebėjo, kad visuomenėje dar yra pykčio, uždarumo, kompleksų, sovietmečio įdiegto nepasitikėjimo žmonėmis, bet džiugina akivaizdūs pokyčiai ir didėjantis sąmoningumas. „Gal kai kurie žmonės pavargę, kad visą savaitgalį kiekvienoje parduotuvėje jiems dalija skrajutes, kiek atmestinai nuperka makaronų ar arbatos, gal jau yra paaukoję ar tiesiog negali sau to leisti, visa tai suprantama, bet pastebėjau – jeigu žmogus išklauso ir pasidomi, kokia mūsų veikla, jis pakeičia nuomonę ir perka apgalvotą produktų krepšelį. Noriu pasidžiaugti, kad sutikome mamų su vaikais, kurios išklausė, ką papasakojau apie moterų krizių centro veiklą ir pirkdamos turbūt su vaikais aptarė, ko šeimoms reikėtų. Net higienos priemonių nutarė nupirkti. Jų paaukotas krepšelis būna apgalvotas, matyti, kad mamos per savo poelgį nori įdiegti vaikams vertybes. Kiti žmonės net klausė, o kas nudžiugintų? Kai kurie atneša pilną krepšelį pirkinių, nuperka ne tik būtiniausių produktų, bet ir kavos, saldumynų“, – pasakojo savanorė.

Dėkoja geradariams ir savanoriams

„Maisto banko“ akcijos organizatoriai skaičiuoja, kad Lietuvos gyventojai akcijos metu paaukojo daugiau nei 287 tūkstančius įvairiausių maisto produktų, kurių preliminari vertė 273 tūkstančiai eurų. „Maisto banko“ akcijos organizatoriai dėkoja kiekvienam žmogui, kuris prisidėjo auka ir savanoriams, be kurių nevyriausybinių organizacijų darbas negalėtų vykti.

Planuojama, jog surinktą paramą visos nevyriausybinės organizacijos stokojantiems išdalins per tris artimiausius mėnesius.

(„Maisto banko“ nuotrauka)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.