Naujieji metai atokių Pagirių gyventojams prasidėjo itin geromis naujienomis – sausio 9-ąją miestelyje oficialiai atidarytas Šėtos gimnazijos Pagirių Adomo Jakšto daugiafunkcis centras. 

Pagirių saviveiklininkai labai patenkinti pagerėjusiomis repeticijų ir koncertų sąlygomis.

Pagirių saviveiklininkai labai patenkinti pagerėjusiomis repeticijų ir koncertų sąlygomis.

Nuo šiol po vienu stogu glaudžiasi kelios įvairias paslaugas teikiančios institucijos – jaukiame, šviesiame ir šiltame daugiafunkciame centre sukiojasi Šėtos gimnazijos Pagirių Adomo Jakšto skyriaus mokinukai ir ugdytiniai, Šėtos kultūros centro Pagirių skyrius, Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos filialas, Šėtos ambulatorijos Pagirių medicinos punktas, senjorų klubas ,,Seklyčia“, pedagogų senjorų klubas „Šarma“, Pagirių bendruomenės centras bei kiti asmenys bei įstaigos, kurios anksčiau glaudėsi buvusiose mokyklos patalpose.
„Džiaugiamės, kad turime daugiafunkcį centrą, kuris įkurtas buvusios kontoros patalpose, tačiau kiek neramu dėl ištuštėjusio mokyklos pastato. Būtų labai gerai, jei jis neliktų vaiduoklis, o kažkas nusipirkęs išnaudotų kokiai veiklai“, – svarstė Pagirių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Noreikienė. Ji net neabejoja, kad čia tuščia nebus niekada, o užsiimti kuo ras ir patys mažiausieji, ir pusamžį pasiekę, ir brandūs pagiriečiai.

Daugiafunkcio centro įkurtuvės sudomino ir pačius pagiriečius, ir jų bičiulius bei kaimynus.

Daugiafunkcio centro įkurtuvės sudomino ir pačius pagiriečius, ir jų bičiulius bei kaimynus.

Projekto įgyvendinimo metu atlikti kultūros namų patalpų, esančių Pagirių miestelio centre, kapitalinio remonto darbai. Statybos rangos darbus vykdė UAB „Orestinos montažas“. Taip pat nupirkti universaliam daugiafunkciam centrui reikalingi baldai, kompiuterinė technika, kita įranga ir inventorius. Bendras baigiamo įgyvendinti projekto biudžetas – apie 700 tūkstančių eurų, iš jų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšos – bemaž pusė milijono eurų, Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 250 tūkstančių eurų.
Pasak projekto rengėjų, jie paskaičiavo, jog sutvarkius centrą, paaiškėjo, kad jo išlaidos siekia maždaug 1500 eurų kiekvienam pagiriečiui.
„Bendruomenės nariams prieinama universaliame daugiafunkciame centre įrengta moderni švietimo ir socialinių paslaugų infrastruktūra, suteikianti galimybę teikti kokybiškas kompleksines švietimo, socialines, kultūrines bei sveikatos priežiūros viešąsias paslaugas. Prireikė dvejų metų ir projektas buvo baigtas. Esate antri rajone po pajiesliškių, kurie galės naudotis daugiafunkcio centro paslaugomis. Būtų labai džiugu, kad rajono valdžia rastų noro ir galimybių kiekviename kaime įrengti tokius centrus“, – sveikindama pagiriečius sakė kraštietė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Šio centro veikla užtikrins kaimo bendruomenės užimtumą. Jame sudarytos puikios sąlygos turiningai leisti laisvalaikį, įvairiapusiškai lavintis, tenkinti socialinius ir kultūrinius poreikius, kadangi Pagirių universalaus daugiafunkcio centro patalpos ne tik suremontuotos, bet ir aprūpintos kokybiškais baldais bei visa veiklai organizuoti reikalinga įranga.

Pirmąja oficialiai atidaryto daugiafunkcio centro medicinos punkto paciente slaugytojai Laimai Antanavičienei tapo jos vadovė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė.

Pirmąja oficialiai atidaryto daugiafunkcio centro medicinos punkto paciente slaugytojai Laimai Antanavičienei tapo jos vadovė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė.

Daugiafunkcio centro patalpose įrengti dušai, skalbykla. Kad laikas neprailgtų, kiekvienas galės rasti užsiėmimą pagal poreikius: klausytis muzikos, dirbti kompiuteriu, skaityti ar sportuoti. Svarbu paminėti, kad pastato patalpos pritaikytos ir žmonių su negalia reikmėms, todėl Pagirių universalaus daugiafunkcio centro siūlomomis paslaugomis galės naudotis ir fizinę negalią turintys asmenys.
30 metų Pagiriuose bibliotekininke dirbanti Stasė Grybienė labai džiaugėsi įkurtuvėmis: „Turiu 115 skaitytojų. Bibliotekoje lankosi ir vaikai, ir vyresni žmonės. Vieniems reikia knygų, kitiems interneto, tretiems pokalbių ar naujausių žinių. Kurį laiką mūsų biblioteka glaudėsi šiame pastate, vėliau gyvavome mokykloje, o dabar vėl grįžome į tikruosius namus.“
Bendruomenės slaugytoja Laima Antanavičienė rūpinasi ne tik pagiriečių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojų sveikata: „Be galo džiaugiuosi, kad dabar atėję ligoniai bus apžiūrėti šiltose patalpose. Nebereikės mums raudonuoti, kad dirbame šaltuose kabinetuose ir žmonės negali nusirengti apžiūrai. Mes teikiame pačias būtiniausias paslaugas, be to, vykdome daug įvairių prevencinių sveikatos programų.“
Šviesuolė Genovaitė Vanagienė džiaugiasi aktyviais pagiriečiais: „Mes net sulaukę brandaus amžiaus nenorime sėdėti užsidarę namuose. Mums norisi dainuoti, giedoti, važiuoti į koncertus. Dabar galėsime dažniau rinktis į repeticijas, nes jos vyks jaukesniuose ir šiltesniuose namuose.“
Daugiafunkciam centrui vadovausianti Zita Burbienė tikisi, kad pagiriečiai bus aktyvūs ir neleis triumfuoti skeptikams, kurie abejoja tokių centrų nauda: „Kiekvienam žmogui reikia kokybiškų paslaugų. Jaukumo reikia ir ateinančiam, ir čia dirbančiam specialistui. Esame labai laimingi, kad turime tokį centrą ir, tikiuosi, jis niekada nebus tuščias.“

Panašios naujienos